Értékes döntetlen: a Sepsi OSK harcos meccsen állította meg a listavezetőt

Orbán Zsolt 2020. december 21., 22:31 utolsó módosítás: 2020. december 22., 01:04

A székely labdarúgócsapat a nagyobb gólszerzési lehetőségek alapján akár a győzelmet is megszerezhette volna Mogoșoaián, de így is sikerült egy kis elégtételt venni a nyáron elvesztett kupadöntőért.

Nagy csatában, fontos pontot szereztek Aganovicék Fotó: Pinti Attila

Omlásveszély miatt, karbantartási munkálatok címen a bukaresti Nemzeti Arénából költöztetni kellett a hétfő esti FCSB–Sepsi OSK élvonalbeli rangadót. Új helyszínként a Román Labdarúgó Szövetség mogoșoaia-i bázisát jelölték meg, a Sepsi idei utolsó mérkőzésén a fővároshoz közeli településen készült visszavágni a listavezetőnek a kupadöntőben elszenvedett júliusi vereségért.

A két csapat korábban nyolc alkalommal találkozott egymással a bajnokságban, a piros-fehérek pedig egy győzelem és egy döntetlen mellett hatszor maradtak alul.

Leo Grozavu a kezdőbe nevezte a csíkmenasági Csiszér Balázst, aki viszont mindössze 14 percet kapott a bizonyításra, edzője Bryan Nouvier-t küldte be a helyére.

A cserejátékos Nouvier volt a Sepsi legveszélyesebb támadója Fotó: Pinti Attila
Az első félórában nagyon kevés focit láthattunk, sok szabálytalanság, játékmegszakítás és földön fetrengés rondította az összképet. A Sepsi uralni tudta a középpályát, ám a piros-kékek első lehetőségükből így is gólt szereztek: Florin Coman szabadrúgásból betekert labdáját a középhátvéd Iulian Cristea fejelte közelről a kapuba.

A gólszerzőről lemaradó Florin Ștefan a túloldalon hamar javítani tudta hibáját.

A Sepsi balhátvédje „megmentett” egy labdát az oldalvonalnál, majd Boubacar Fofanához passzolt és a guineai középpályás jó érzékkel belsőzte a játékszert Vlad kapujába.

Az első félidő végén, 1–1-es állásnál megúsztak egy tizenegyest a háromszékiek, Mitrea koccant a tizenhatosban a fiatal Octavian Popescuval, Horațiu Feșnic viszont nem fújt büntetőt. A kolozsvári játékvezető igyekezett modern szellemben, nagyvonalúan bíráskodni, de nem volt egy könnyű meccse.

Ahogy Leo Grozavunak sem, a Sepsi vezetőedzőjét előbb sárga lappal figyelmeztette, majd egy öltözői balhé után a szünetben kiállította a játékvezető.

A második félidő elején Nouvier-nek volt egy ígéretes távoli lövése, ami mellé szállt, de ezt követően sokáig csak mezőnycsatát láthattunk. Aztán a 72. percben ismét a francia szélső veszélyeztetett, Vlad védeni tudott az ismétlést pedig Safranko egyenesen az U21-es válogatott kapusába lőtte.

Egy-két perccel később megint forró volt a talaj a FCSB hatosa környékén, Vlad nagy bravúrt mutatott be Aganovic óriási lehetőségénél, a kipattanónál Moruțan lökte el a rutinos horvát középpályást, ám a játékvezető sípja ezúttal is néma maradt.

A Sepsi edzői hármas cserével próbáltak új lendületet adni a csapatnak a végjátékra, Fülöp Loránd, Golofca és Purece érkezett, de a hajrában a bukarestiek álltak közelebb a győztes gólhoz.

A végén Niczulynak kellett nagyot védenie Moruțan lövésénél, a kemény, de élvezetes rangadó 1–1-es döntetlennel végződött.

A hat bajnoki meccse veretlen háromszéki együttes a felsőházi rájátszást érő negyedik helyen tölti a téli szünetet.