Két veretlen együttes csapott össze péntek este a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjében: a spanyol válogatott 15, míg Belgium 18 mérkőzés óta nem talált legyőzőre.
A várakozásoknak megfelelően Spanyolország birtokolta többet a labdát, fölénye pedig a 30. percben góllá érett. Thibaut Courtois elsőre még hárítani tudott, a kipattanó azonban Fabián Ruiz elé került, aki közelről az üres kapuba gurított.
A belgák még a szünet előtt válaszoltak: Charles De Ketelaere megelőzte védőjét, majd pontos fejessel egyenlített. Ez volt az első találat, amelyet a spanyolok kaptak a tornán.
A második félidő közepén újabb csapás érte Belgiumot, amikor Thibaut Courtois sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot, helyére Senne Lammens érkezett. A cserekapus a 88. percben hibázott, egy kipattanó labdára Mikel Merino csapott le, aki – akárcsak a Portugália elleni nyolcaddöntőben – ezúttal is a továbbjutást érő gólt szerezte.
Spanyolország ezzel 2–1-re nyert, és a legjobb négy között Franciaországgal mérkőzik meg a döntőbe jutásért.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!