Anglia villámrajtot vett, már a 3. percben vezetést szerzett, amikor Declan Rice 22 méterről a bal alsó sarokba lőtt. A 18. percben Rice szögletéből Ezri Konsa fejelt a hálóba, majd a félidő hajrájában Bukayo Saka kétszer is eredményes volt: előbb egy kipattanót értékesített, majd Eberechi Eze passzából távolról talált be. Az angolok így 4–0-s előnnyel vonulhattak szünetre, a franciák csak Kylian Mbappé révén veszélyeztettek, eredménytelenül.
A második félidőre teljesen más arcát mutatta Franciaország, Didier Deschamps szövetségi kapitány négyet cserélt. Mbappé már a 48. percben szépített, majd hat perccel később Barcola is betalált, aztán a 66. percben ismét Mbappé köszönt be, így már csak egy gól választotta el a franciákat az egyenlítéstől (3–4).
Ezután is izgalmas, nyílt meccset láthatott a közönség, az angolok a 87. percben ismét megnyugodhattak: Spence buktatásáért megítélt büntetőt Bukayo Saka magabiztosan értékesítette, megszerezve ezzel mesterhármasát. Franciaország nem adta fel, Ousmane Dembélé a 96. percben még 5–4-re felhozta csapatát, ám a ráadás legvégén Jude Bellingham egy gyors kontra végén eldöntötte a találkozót.
Az angol válogatott így 6–4-es győzelemmel zárta a tornát, és megszerezte a világbajnokság bronzérmét.
Labdarúgó-világbajnokság, bronzmérkőzés:
Franciaország–Anglia 4–6 (0–4).
Gólszerzők: Kylian Mbappé (48., 66.), Bradley Barcola (54.), Ousmane Dembélé (90+6.), illetve Declan Rice (3.), Ezri Konsa (18.), Bukayo Saka (37., 45+1., 87. – 11-esből), Jude Bellingham (90+8.).
Újabb magyar játékossal bővült az FK Csíkszereda kerete: a székesfehérvári születésű Ódor Máté a Vasastól érkezett, és elsősorban a védelem jobb oldalán jelenthet megoldást a Hargita megyei gárdánál.
Véget ért az Európa-liga selejtezőjének első fordulója. A Kolozsvári U hiába állta a sarat 120 percen keresztül, tizenegyesekkel búcsúzott a Dinamo Kijev ellen, míg a Fradi hazai pályán fölényes győzelemmel biztosította helyét a következő körben.
Néhány nappal ezelőtt írtunk arról az összefogásról, amely a gyergyószentmiklósi Szabó Rékáért indult. Szomorú hírt közölt Péter Melinda, Réka édesanyja: a fiatal lány elhunyt. A család kéri, hogy az értük indított gyűjtés már ne folytatódjon.
Mennyibe kerül ma kimondani az igent, és visszahozza-e az árát egy lakodalom? Egyre többe kerül esküvőt szervezni Romániában, miközben a fiatalok már egészen másként gondolkodnak a nagy napról.
Illegális csokoládéműhelyt és saját használatú lakást alakított ki a közlekedési minisztérium egyik épületében Dudás Annamária, a Vasúti Képesítési és Képzési Országos Központ (CENAFER) igazgatója.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!