Ilyés Róbert: „ennél szebb győzelmek nincsenek”

Dobos László 2024. szeptember 25., 10:20 utolsó módosítás: 2024. szeptember 25., 10:25

Az újszentesiek ellen hetedik győzelmét aratta az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Ligában. Ilyés Róbert vezetőedző kiemelte, hogy itt sem szabad megállni, az elkezdett munkát folytatni kell, a vendégek trénere szerint többet érdemeltek volna.

A csíkiak uralták az Újszentes elleni mérkőzést. A vendégek csak a második félidőben voltak veszélyesek Fotó: Borbély Fanni

Az FK Csíkszereda kilenc győztes mérkőzésnél tart ebben a szezonban: a hét bajnoki mellett mindkét kupameccsét is megnyerte. Legutóbb kedden késő délután hagyta el győztesen a pályát, amikor Újszentes együttesét győzte le egy góllal.

Ilyés Róbert, az FK vezetőedzője a meccs előtt alaposan kielemezte az újszentesieket, tudta, hogy a felrúgott labdáikkal veszélyesek tudnak lenni.

Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője •  Fotó: Pinti Attila
Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője Fotó: Pinti Attila

„Az első félidőben nekik nem volt egyetlen helyzetük sem. Uraltuk a játékot, de a második játékrészben érződött, hogy frissítettek, kiegyensúlyozottabb lett a játék. De úgy gondolom, hogy az elsőtől az utolsó percig mi irányítottuk a játékot, és teljes mértékben megérdemeljük ezt a három pontot.

Folytattuk a jó eredményeinket, a mérkőzés végén viszont azt is elmondtam a fiúknak, hogy nem szabad megállnunk.

Kell hinni a munkában, abban, amit eddig dolgoztunk, mert következik az eddigi a legfontosabb találkozónk, újra egy második helyen álló csapat ellen. Mondtam is a fiúknak, hogy úgy üljünk fel majd a buszra, hogy muszáj folytatnunk ezt a jó eredménysorozatot.

Nem voltak területeink, hiába, hogy itthon játszottunk, minden labdát felrúgtak, nehéz volt azokat mind felvenni, három zónán keresztül vinni és még helyzeteket is kialakítani. Összességében nehéz mérkőzés volt, de ennél szebb győzelmek nincsenek” – nyilatkozta Ilyés.

Cosmin Stan, az Újszentes vezetőedzője •  Fotó: Borbély Fanni
Cosmin Stan, az Újszentes vezetőedzője Fotó: Borbély Fanni

Cosmin Stan, az Újszentes vezetőedzője elmondta, hogy az első félidőben defenzívebben játszottak, azt tervezték, hogy a házigazdát zökkentsék ki a ritmusából, ne kapjanak gólt – és ez sikerült is. „Bár támadásban nem nagyon számítottunk, elértük, amit az első részben szerettünk volna. A szünetben meghúztuk azokat a cseréket, amelyek támadásban is veszélyessé tettek, így a második félidőben a nagyobb helyzetek előttünk adódtak. Volt egy nagy lehetőségünk, ám játékosunk rosszul döntött, és a lövésnél hibázott. A következő mozzanatnál rögtön gólt kapunk és 1–0-ra alulmaradunk.

Szerintem a játék képe és menete alapján, teljesen érdemtelenül.

Volt még további két jó helyzetünk, de nem használtuk ki ezeket sem. Részben a tapasztalatlanságunknak vagyunk az áldozatai, de a játékunkkal elégedett vagyok.

Egy jó ellenféllel találkoztunk, amely mostanig a futballra törekedett. Ez a csapat ma, az utolsó 10–15 percben húzta az időt. Hazai pályán húzta az időt, és játékosai emiatt sárga lapokat kaptak.

Ez kecsegtető számunkra, és büszkék vagyunk csapatunkra” – mondta el Stan.

Az FK Csíkszereda legközelebb hétfőn játszik, 18 órakor a Bukaresti Steaua vendége lesz.