Idén már a negyedik csoportmeccsen fújja a sípot Kovács István a BL-ben

Sebestyén Ervin 2023. december 12., 13:35

A labdarúgó Bajnokok Ligája 2023–2024-es idényében Kovács István negyedszerre kap lehetőséget az Európai Labdarúgó-szövetségtől (UEFA), ezúttal szerdán este az FC Porto–Sahtar Donyeck összecsapáson bíráskodhat.

Továbbra is nagy bizalmat szavaz az UEFA Kovács Istvánnak Fotó: UEFA

A nagykárolyi sípmester az idei BL-ben október elején kezdett a Newcastle United–PSG (4–1) rangadóval, azt követte az Arsenal–Sevilla (2–0) mérkőzés, majd az AC Milan–Borussia Dortmund (1–3) meccsen is ő fújta a sípot. A 39 éves bíró a csoportkör utolsó játéknapján is lehetőséget kap, szerdán este az FC Porto–Sahtar Donyeck találkozón dirigálhat.

Azért is fontos ez az összecsapás, mivel mindkét csapat kilenc pontot gyűjtött össze, a már továbbjutott Barcelona mögött. Aki nyer, az a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszába, míg a vesztes az Európa-ligában folytatja megelőzve az Antwerpen együttesét. Amennyiben döntetlennel ér véget a találkozó, akkor a Porto végez a második helyen és ők maradnak talpon a legrangosabb európai kupasorozatban.

Kovács István korábban kétszer fújt mindkét klubnak, az ukránok ezalatt egyszer győztek és egyszer döntetlent játszottak, míg a Porto egy nyertes meccs mellett egyszer vereséget szenvedett.

Kovács munkáját az oldalvonalról Vasile Marinescu és Ovidiu Artene segíti, míg a negyedik játékvezető Marcel Bîrsan lesz. A VAR-szobában az olasz Massimiliano Irrati és Cătălin Popa ül majd.

Az összecsapást szerdán este rendezik 22 órától.