Hibátlan nagyok: három csapat is kilencpontos a BL-ben

Orbán Zsolt 2020. november 04., 01:14 utolsó módosítás: 2020. november 04., 01:17

A címvédő Bayern München mellett a Manchester City és a Liverpool is kilenc ponttal áll három mérkőzés után a Bajnokok Ligája csoportkörében. A keddi játéknapon rengeteg gól született.

Menetel a címvédő Fotó: Twitter/FC Bayern München

A BL-győztes Bayern Salzburgban vendégszerepelt kedd este. Szoboszlai Dominikék felvállalták offenzív focijukat a csoportfavorittal szemben, de a bajorok döcögős játékkal is nagy különbséggel nyertek.

A 2–6-os végeredmény nem tükrözi a pályán történteket, a korán vezetést szerző, majd a második félidő közepén egyenlítő osztrák csapat érthetetlenül esett szét a végjátékra. A német rekordbajnok úgy győzött négy góllal, hogy kilenc védéssel Manuel Neuer volt a legjobbja.

A csoport másik mérkőzésén az Atlético Madridtól meglepetésre csak döntetlenre futotta Moszkvában a Lokomotiv ellen.

Az egyik kora esti mérkőzésen a Borussia Mönchengladbach letarolta Kijevben a Sahtar Donecket. A félidőben már négy góllal vezettek a németek, Alessane Pléa pedig mesterhármassal zárta a 0–6-tal végződő találkozót.

A játéknap rangadóján a Real Madrid az Intert fogadta, s bár a lombardiai alakulatnak sikerült visszajönnie kétgólos hátrányból, Rodrygo góljával a „blancók” tartották otthon a pontokat.

A B-csoportban jelenleg a Gladbach az első és a Sahtar a második, itt még bármi megtörténhet.

Nem úgy a C-jelű négyesben, ahol a Manchester City és a Porto elszakadt riválisaitól. Pep Guardiola legénysége az Olimpiakosz legyőzésével szerezte meg harmadik győzelmét egy 3–0-s sikerrel, de ugyanilyen arányban verték a portugálok is a Marseille-t.

Jürgen Klopp alaposan kielemezhette Gian Piero Gasperini taktikáját, hiszen a Liverpool lefocizta Bergamóban az Atalantát. A 2018/19-es szezon BL-szezon bajnoka Diogo Jota mesterhármasával, illetve Mohamed Szalah és Sadio Mané góljával 5–0-ra diadalmaskodott Olaszországban.

Az LFC a Bayernhez és a Man. Cityhez hasonlóan kilenc ponttal vezeti csoportját, ráadásul még gólt sem kapott a jelenlegi kiírásban.

Az Ajax hozta a kötelezőt a Midtjylland pályáján és beérte pontszámban az Atalantát.

UEFA Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló
Keddi játéknap

A-csoport

Lokomotiv Moszkva–Atlético Madrid 1–1 (1–1)
Gól: Anton Mirancsuk (25., büntetőből), ill. Giménez (18.)

RB Salzburg–Bayern München 2–6 (1–2)
Gól: Berisha (4.), Okugava (66.), ill. Lewandowski (21., büntetőből, 88.), Kristensen (44., öngól), Boateng (79.), Sané (83.), Hernández (90+2.)

Az állás: 1. Bayern 9 pont (12:3), 2. Atlético 4 (4:7), 3. Lokomotiv 2 (4:5), 4. Salzburg 1 (6:11)

B-csoport

Sahtar Doneck–Borussia Mönchengladbach 0–6 (0–4)
Gól: Pléa (8., 26., 78.), Bondar (17., öngól), Benszebaini (44.), Stindl (65.)

Real Madrid–Internazionale Milano 3–2 (2–1)
Gól: Benzema (25.), Ramos (33.), Rodrygo (80.), ill Martínez (35.), Perisic (68.)

Az állás: 1. Gladbach 5 pont (10:4), 2. Sahtar 4 (3:8), 3. Real 4 (7:7), 4. Inter 2 (4:5)

C-csoport

Manchester City–Olimpiakosz FC 3–0 (1–0)
Gól: Ferrán Torres (12.), Gabriel Jesus (81.), Joao Cancelo (90.)

FC Porto–Olympique de Marseille 3–0 (2–0)
Gól: Marega (4.), Sergio Oliveira (28., büntetőből), Luis Díaz (69.)

Az állás: 1. Man. City 9 pont (9:1), 2. Porto 6 (6:3), 3. Olimpiakosz 3 (1:5), 4. Marseille 0 (0:7)

D-csoport

FC Midtjylland–Ajax 1–2 (1–2)
Gól: Dreyer (18.), ill. Antony (1.), Tadics (13.)

Atalanta BC–Liverpool FC 0–5 (0–2)
Gól: Diogo Jota (16., 33., 54.), Szalah (47.), Mané (49.)

Az állás: 1. Liverpool 9 pont (8:0), 2. Ajax 4 (4:4), 3. Atalanta 4 (6:7), 4. Midtjylland (1:8)