A Temesvári Poli elleni meccsen történtek kapcsán hozott döntést a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága. A szerdán délután közzétett határozat szerint Benjamin Kuku hat meccsen nem léphet pályára a labdarúgó-bajnokságban.
Mint ismert, a pontvadászat rájátszásának alsóházában, május 15-én a Sepsi OSK a Temesvári Polit fogadta.
A találkozó 36. percében a vendégektől Denis Haruț és a hazaiaktól Benjamin Kuku egy magasan szálló labdára akartak lecsapni, de összefejeltek és mindkét játékos a földre került.
Ezt követően a játékvezető piros lappal kiállította Kukut.
A szövetság fegyelmi bizottságánál is megtárgyalták az esetet, és úgy döntöttek, hogy a szentgyörgyi csapat nigériai támadója volt a vétkes az esetnél, ezért hat fordulós eltiltást, illetve 10 ezer lejes pénzbírságot kapott a játékos.
Eszerint Kuku ebben a szezonban már nem léphet pályára, de amennyiben marad Romániában, a következő idényben is ki kell hagyjon két fordulót.
A Sepsi OSK csütörtökön játszik legközelebb bajnoki mérkőzést, 18.30-tól a Medgyesi Gaz Metan vendége lesz.
12. forduló:
Bukaresti Juventus–Concordia Chiajna 1–3 (1–2), gólszerzők Băjenaru (27.), illetve Batin (12., büntetőből), Nivaldo (29.), Cristescu (77.)
Bukaresti Dinamo–FC Voluntari – szerda, 20.45
Medgyesi Gaz Metan–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – csütörtök, 18.30
FC Botoșani–Temesvári Poli – csütörtök, 21 óra
13. forduló:
FC Voluntari–Concordia Chiajna – május 26., szombat, 17.30
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FC Botoșani – május 27., vasárnap, 18 óra
Medgyesi Gaz Metan–Bukaresti Juventus – május 28., hétfő, 18 óra
Temesvári Poli–Bukaresti Dinamo – május 28., hétfő, 20.45
14. forduló:
Bukaresti Juventus–FC Voluntari – június 2., vasárnap
Concordia Chiajna–Temesvári Poli – június 2., vasárnap
Bukaresti Dinamo–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – június 2., vasárnap
FC Botoșani–Medgyesi Gaz Metan – június 2., vasárnap
Ranglista:
1. Bukaresti Dinamo 47 pont
2. FC Botoșani 33
3. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 32
4. Concordia Chiajna 29
5. Medgyesi Gaz Metan 26
6. FC Voluntari 25
7. Temesvári Poli 23
8. Bukaresti Juventus 16
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Kilátástalan helyzetben van az előző szezonban az élvonalból kiesett Gloria Buzău, a nagy tartozásokat felhalmozó labdarúgóklubot pontlevonással büntette a szövetség.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Egymást érik a medvetámadásokról szóló hírek. Nyolc évbe telt, amíg több tucat ember halála révén sikerült irányt szabni a romániai vadgazdálkodásnak, de a Krónikának nyilatkozó szakember szerint egyik napról a másikra nem lesz látványos változás.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!