A világbajnoki címre hajtó angolok hamar megszerezték a vezetést, miután a mérkőzés elején büntetőhöz jutottak. Szöglet után Luka Modric figyelmetlen volt és felrúgta ellenfelét, Harry Kane lövését azonban elsőre kivédte Livakovic, de
a Bayern München gólgyárosa ismételhetett, mivel a horvát játékosok beléptek a tizenhatos területére, másodjára pedig már nem hibázott.
Ezután Anglia uralta a játékot és őrizte a minimális előnyét, de a 36. percben labdavesztés után Baturina látványos találatával a horvátok kiegyenlítettek. Nem volt sokáig döntetlen az állás, újabb szögletet követően Kane-ről lemaradtak a védők, aki védhetetlenül fejelt a hálóba és ezzel duplázott. Még nem volt vége az első félidőnek, amelynek hosszabbításában Horvátország újra betalált, Musa góljával 2–2 volt az állás a szünetben.
Térfélcsere után gyorsan harmadszor is átvették a vezetést az angolok, Bellingham egyéni akcióját góllal fejezte be.
Rögtön ezt követően nagy nyomást helyeztek a horvát kapura az angol játékosok, akik egymás után dolgozták ki a helyzeteiket, záporoztak a lövések Livakovic kapujára, aki azonban többször is nagyot védett.
A hajrához közeledve kijöttek a szorításból a horvátok, több lehetőségük is volt az újabb egyenlítésre, de ezek kimaradtak.
Aztán a 85. percben a korábban csereként beállt Rashford eldöntötte a párharcot, góljával Anglia 4–2-re nyert, és értékes győzelemmel kezdte a tornát.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Teljesen megsemmisült egy mintegy 200 négyzetméteres épület a hétfő hajnalban keletkezett tűzben Madéfalván. A lángokat csaknem háromórás beavatkozás után sikerült megfékezni.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!