A romániai női labdarúgás egyik legfontosabb utánpótlás-versenysorozata az U15-ös Elit Liga, amelynek célja, hogy a 2010 és 2012 között született tehetséges játékosok számára rendszeres, magas színvonalú játéklehetőséget biztosítson – elősegítve fejlődésüket és későbbi beilleszkedésüket a felnőtt futball vérkeringésébe. A szabályok értelmében minden csapat legfeljebb két, 2013-as születésű játékost is nevezhet a mérkőzésekre. A találkozók 2×40 percesek.
Az Elit Liga mezőnyét 16 csapat alkotja. A csoportkör után a négy négycsapatos csoportból az első két-két együttes a felsőházban, a többiek az alsóházban folytatják. A felsőházi nyolc továbbjutó két újabb csoportban versenyez tovább. Innen a csoportelsők jutnak az elődöntőbe, majd a győztesek a döntőben mérkőznek meg a bajnoki címért.
Székelyföldet három csapat képviseli: a Marosvásárhelyi SE, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A második szakaszt a háromszékiek a felsőházban, a marosvásárhelyiek és a csíkiak az alsóházban kezdték meg. A Sepsi OSK vereséggel rajtolt, míg a marosvásárhelyi és a csíkszeredai alakulat győzelemmel indított.
1. csoport: Bukaresti Rapid–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 11–1 (5–1). A győztes csapat gólszerzői: Sonia Barbu 4, Ioana Tănase és Ana Velicu 2-2, Sofia Paveliu, Diana Silion, Elena Trandafir; Gloria Buzău–Concordia Chiajna 1–2.
2. csoport: Temesvári Poli–Brassói Kids Tâmpa 5–0 és Kolozsvári U–Craiovai U 3–1.
1. csoport: Prahova Ploiești–FK Csíkszereda 0–2 (0–1), gólszerzők: Péter Nóra Kinga, Daczó Bíborka; Jászvásári Poli–FC Voluntari 13–0.
2. csoport: Marosvásárhelyi SE–Nagyszebeni Interstar 6–1 (2–1), FC Argeș Pitești–Besztercei Gloria 4–0.
A székelyföldi csapatok programja a következő fordulóban (április 5.): 11 órától Marosvásárhelyi SE–FC Argeș Pitești, 14 órától Concordia Chiajna–Sepsi OSK, 17 órától pedig FK Csíkszereda–FC Voluntari.
Egy találkozót elhalasztottak, a többit lejátszották az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság nyitófordulójából. Két bögözi játékos cserben hagyta társait, miután nem értettek szót egymással.
Címvédés reményében lépett jégre a Remete Ice Arénában a Gyergyói Hoki Klub, de a piros-fehérek ezúttal nem tudták megtartani a trófeát: a Brassói Corona 4–2-re győzött, és elhódította a Szuperkupát.
Elhunyt az a 17 éves fiú, aki szombaton öngyilkossági kísérlet miatt került be a székelyudvarhelyi kórházba, majd vasárnap ismét megkísérelte elvenni saját életét.
Jelentős változásokon megy keresztül a gépjárműadó 2026. január 1-től Romániában. A gépkocsikra kivetett adót új alapokra helyezik: figyelembe veszi a környezetvédelmi besorolást, valamint új számítási mutatókat is tartalmaz.
Szóbeli és fizikai agresszió ért egy magyar férfit a Kolozsvár közeli Szászfenesen amiatt, hogy a feleségével anyanyelvén beszélt egy zöldségesben. Az áldozat a Krónikának elmondta, nem tett feljelentést az incidensről, mert „nem hiányzik neki a cirkusz”.
Bezártak a polgármesteri hivatalok, a tanárok a tanévkezdés bojkottjára készülnek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!