– Újraválasztották elnöknek a legutóbbi közgyűlésen, mi változott szeptember óta az egyesület életében?
– Ez megerősített abban, hogy tovább végezzem a munkámat. Ha nem lett volna meg a klubvezetők részéről a támogatás, akkor nem is vállaltam tovább a funkciót. A vezetőség újraalakult, karcsúsodott, kevesebben vagyunk benne, mint korábban. Bizonyos funkciókra nincsen külön ember, mivel nem jelentkeztek: nincsen például alelnök, az 5. Ligának sincs képviselője. Viszont ezek a pozíciók nem maradtak üresen, a feladatok le vannak osztva a vezetőség tagjai között. Nagyon jó a csapatunk, többen is vannak, akik majd át tudják venni tőlem a funkciót.
– Mik a céljai az utolsó mandátumában?
– Egyértelmű, hogy ez az utolsó mandátumom. A korábban elkezdett feladatokat folytatni szeretnénk. Az ifjúsági labdarúgásra még nagyobb figyelmet fordítunk, hogy minden korosztályban legyen megyei bajnokság szervezve. Hiszen akkor tud fejlődni a felnőtt labdarúgás is, ha a fiataloknak minden lehetőség meg van adva arra, hogy fejlődjenek. Idén is megszervezzük a megyei futsalbajnokságot, erre csak pár megyében van még példa az országban, ahol rendszeresen van ilyen torna, illetve megtartjuk a 4. Ligában és a körzetiben szereplő együttesek teremtornáját is.
Ezt viszont a kluboknak is célként kell kitűzniük, az elmúlt években a megyében egyedül Gyergyószentmiklós vállalta, hogy szeretne feljutni.
Rendkívüli dolog, amit elértek Csíkszeredában, ilyenre Hargita megyében még nem volt példa. Miért ne lehetne ilyen Székelyudvarhelyen és Gyergyószentmiklóson is?
– Az elnök szemszögéből milyen volt a 4. Liga és a körzeti bajnokságok őszi szezonja?
– Ami a sportszerűséget illeti, le a kalappal, nincsenek problémák, alig vannak piros lapok a bajnokságokban.
Történt egy sajnálatos eset, Etéden, ebben a játékvezetők is egyértelműen hibásak, de a csapatvezető is, akinek kötelessége az orvosi láttamoztatást megcsinálni a könyvecskékbe. Mindenkit csak annyira lehet büntetni, mint amit ír a szabály. Az etédi csapat elveszíti azokat a meccseket, amelyeken pályára lépett egy olyan labdarúgó, akinek nem lett volna játékjoga. Ilyen eset nem nagyon történt nálunk, az első öt fordulóig megvolt az orvosi vizsgájuk, de a játékvezetők is felületesek voltak, hogy nem vették ezt észre.
– Infrastruktúrailag miben kell fejlődnie a Hargita megyei labdarúgásnak?
– A csapatvezetők figyelme többször is fel volt hívva, továbbá határozatba is foglaltuk, hogy tavasztól a 4. Ligában az az együttes, amelynek pályáján nincsen megfelelő öltöző, az nem játszhat otthon bajnoki meccset. A körzetiben szereplő csapatoknak jövő nyárig van haladék adva.
Továbbá mindenki meg kell keresse és kiaknázza a helyi lehetőségeket, vegye fel a kapcsolatot az önkormányzatokkal, közbirtokosságokkal és pályázzon minél többet.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.