Már órákkal a délelőtt tíz órára meghirdetett pénztárnyitás előtt hosszú sor kígyózott a több mint 4500 férőhelyes sepsiszentgyörgyi városi stadion előtt, délután 1 órakor pedig közölték: az összes belépő elkelt.
Így sokaknak több órás sorban állás után jegy nélkül, csalódottan kellett távozniuk.
Voltak, akik már hajnalban vállalták a sorban állást, abban reménykedve, hogy a legjobb kilátást biztosító lelátórészre válthatnak jegyet. A később érkezők körében viszont elégedetlenséget váltott ki, amikor arról értesültek, hogy húsz perccel a pénztár megnyitását követően már kétezer jegy elkelt.
Ez pedig azt a gyanút keltette a sorban állók között, hogy a klub vezetősége részéről visszaélés történt, és „pult alatt” már korábban történt jegyértékesítés.
A csalódott szurkolók felháborodásuknak már a helyszínen, majd a közösségi oldalakon is hangot adtak.
Megkeresésünkre Csinta Samu, a Sepsi OSK igazgatója cáfolta a híreszteléseket, ugyanakkor azt is elmondta, hogy a klub ugyan saját hatáskörében bizonyos számú belépőt nem bocsát árusításra, de ez nem jelenti azt, hogy korábban már eladták volna.
„Meg tudom érteni a szurkolók csalódását, és ez a mérkőzés is bizonyítja, hogy sokkal nagyobb stadionra van szükségünk. A szurkolók körében keringő információ pedig nem helytálló, korábban nem volt jegyértékesítés.
Azonban ezt nem tudom, és nem is kívánom számszerűsíteni” – nyilatkozta a klubigazgató.
A háromszéki klub később Facebook-oldalán bejelentette, hogy azok a szurkolók, akik már nem jutottak belépő jegyhez, a város főterén felállítandó óriás kivetítőn követhetik élőben a hétfői mérkőzést.
Döntetlennel zárta története első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda. Hazai pályán hamar kétgólos előnyre tett szert, végül azonban szenvednie kellett az egy pontért a Bukaresti Dinamo ellen.
Nem múlt el botrány nélkül a román médiában az FK Csíkszereda történelmi bemutatkozása az élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A székely alakulat értékes döntetlennel kezdett a Dinamo ellen, és azonnal magyarellenes támadások érték.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!