A háromszéki együttes szombaton délután mérkőzött meg a sérülések és fertőzések miatt megfogyatkozott moldvai ellenfelével a labdarúgó élvonal 7. fordulójában.
Veszélyesebben játszott a találkozó elején a Sepsi OSK, amely első nagy helyzetét Fülöp István révén hagyta ki, aki a fiatal Dragomir kiváló átadása után fölé emelt. Az első félidő közepén már eredményes volt Leo Grozavu csapata, Dimitrov pontos beadását Fülöp Loránd a kapusba lőtte,
a kipattanót viszont a csapatban első alkalommal kezdő Admir Bajrovic a hálóba továbbította.
Ezután is a vendégjátékosok voltak aktívabbak támadásban, akik hamarosan megduplázták előnyüket: Dimitrov kapufája után folytatódott a sepsiszentgyörgyiek akciója, Ștefănescut a tizenhatoson belül elgáncsolták,
a megítélt büntetőt Vașvari magabiztosan értékesítette. Alig öt perccel később pedig már hárommal vezetett a Sepsi OSK, Achahbar szöglete után Bouhenna fejjel talált be.
A második félidő elején hamar szépített a Poli, a háromszékiek védői nem tudták megállítani Popadiucot, aki laposan gurított Niczuly kapujába. Ezzel a hazaiak valamelyest visszajöttek a meccsbe, sőt akár a következő lehetőségüknél is betalálhattak volna. A Sepsi OSK Golofca és Achahbar helyzeteivel válaszolt, akiknek lövése nem sokkal kerülte el a kaput.
A hátralévő időben már nem forgott veszélyben a sepsiszentgyörgyi együttes magabiztos győzelme,
amely a hosszabbítás elején beállította a végeredményt, Purece beadását De Iriondo a saját kapujába lőtte.
A Sepsi OSK egymás után a harmadik mérkőzését nyerte meg a bajnokságban, és átmenetileg feljött a ranglista harmadik helyére.
Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.
Több mint harmincötezren voltak kíváncsiak a divízió I/A jégkorong-világbajnokság mérkőzéseire a Sepsi Arénában. Videónkban szurkolókat, játékosokat és csapattagokat kérdeztünk a hangulatról, a szervezésről, és arról, mivel buzdítják kedvenceiket.
Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.
Letépte a magyar nemzeti színű szalagot a nándorfehérvári diadal emlékművéről, és helyére román trikolórt idéző pántlikát kötött egy belgrádi román férfi, aki szerint „mindenhol ellopják a történelmünket a magyarok”.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!