A két és fél hete tartó kényszerszünet és a bizonytalan bajnoki folytatás miatt a kluboknak kötelező meghozniuk ezeket a döntéseket, hiszen ebben a nehéz időszakban komoly bevételektől esnek el, többek között a televíziós közvetítésekből járó összegtől, ami nagyban befolyásolja a működésüket.
Elsőként az FCSB és a Viitorul vezetősége terjesztette elő, hogy
a sportolói tevékenység szüneteltetése következtében 50 százalékkal csökkentik a játékosok havi fizetését.
Amíg a fővárosi együttes ezt az intézkedést a krízis ideje alatt vezeti be, addig a tengerparti csapatnál a futballisták 2021 nyaráig írják alá az új szerződéseket.
Hasonló intézkedések vannak a Bukaresti Dinamónál és az Universitatea Craiovánál is, az oltyán klubnál azonban azt is számításba vették, hogy a költségcsökkentés érdekében újratárgyalják, vagy éppen felbontják egyes labdarúgók szerződését.
Másrészt, a Jászvásári Polinál nem a felére csökkentették, hanem
a szükségállapot idejére felfüggesztették a labdarúgók szerződését.
Ők így a múlt heti kormányrendelet szerint az országos átlagnak megfelelő bérösszeg 75 százalékát kapják meg, azaz legfeljebb 4 125 lejt.
Ezzel az intézkedéssel azonban nagyon sok labdarúgó nem ért egyet, főleg azok, akiknek több ezer eurós fizetésük van, hiszen így
jelentős pénzösszeg nélkül maradnak, és ha nem javul a helyzet, várhatóan hosszú pereskedés következik a játékosok és a klubok között.
Utánajártunk, hogy ezen a téren mi a helyzet a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál. Hadnagy Attila ügyvezető igazgató megkeresésünkre elmondta, egyelőre nem döntöttek a fizetésekről, de valószínű, hogy a jövő héten megteszik a szükséges lépéseket.
„Amennyiben nem folytatódik a bajnokság és a klubnak nem lesz bevétele, nyilvánvaló, hogy nem tudjuk kifizetni a teljes béreket, és a játékosok kevesebbet fognak kapni.
A klubunk eddig napirenden volt a fizetésekkel és a prémiumokkal, de ezt a helyzetet mindannyiuknak meg kell érteniük, és úgy vélem, ebből a szempontból nem lesz gond”. A háromszéki klubvezető hozzátette, remélik azonban, hogy csak rövid ideig kell lecsökkenteni a játékosok fizetését, és a közeljövőben elmúlik ez a krízis.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) legoptimistább tervei szerint amennyiben a szükségállapot lejártával (ha ezt nem hosszabbítják meg), tehát április 15-én a csapatok újrakezdenék az edzéseket, lehetőség lenne arra, hogy
május közepén folytatódjon az 1. ligás bajnokság, ugyanakkor a júniusi folytatást is számításba vették, ekkor azonban rohamosabb tempóban fejeződne be az idény.
Hadnagy Attila szerint viszont nagyon kevés az esély arra, hogy a jövő hónapban elkezdjék a felkészülést, és vélhetően június előtt nem rendeznek bajnoki mérkőzéseket. Közölte, nagy a valószínűsége, hogy „összecsapják” az idény végét, de fennáll a veszélye annak is, hogy berekesztik a bajnokságot, és majd júliusban elkezdődik az új szezon.
A szezon egyik leggyengébb teljesítményével rukkolt elé az FK Csíkszereda, ellenfele, az FC Argeș brillírozott, így a listavezető elszenvedte első vereségét a labdarúgó 2. Liga rájátszásában.
Dave MacQueen, a romániai felnőtt jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya kijelölte bő keretét az április 27-én Sepsiszentgyörgyön kezdődő Divízió 1/A jelű világbajnokságra. A 27 fős keretet a vb előtt szűkítik.
Egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek egy péntekre virradóan történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Toplec település térségében.
Idén a megszokottnál jóval kevesebb turista érkezett Erdély több térségébe a húsvéti ünnepekre.
Láncbaleset történt húsvétvasárnap délután Nagyszebenben, a tömegkarambolban egy várandós nő is érintett volt.
Kutyaadót vezet be egy polgármester. Továbbá két polgármester is rácsok mögött tölti a húsvétot.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!