A marosvásárhelyi együttes lejátszotta felkészülési időszakának első barátságos mérkőzését: Nyárádszeredában a szintén 3. ligás Székelyudvarhelyi FC-vel találkozott, és 3–2-re nyert.
Az MSE-nél 22 játékos lépett pályára a találkozó folyamán, a feljutást kiharcoló tapasztaltabb labdarúgók mellett az újonnan leigazolt tehetséges fiatalok is lehetőséget kaptak.
„Kiemelt célunk volt, hogy az újonnan érkezett játékosokat felmérjük, és megtaláljuk a helyüket a csapatban. A régebbi és frissen érkezett, tapasztalt játékosok mellett nagyon sok ígéretes fiatal lépett pályára, és jól alkalmazkodtak az elvárásokhoz.
Bízom a játékosokban, hogy edzésről edzésre jobbak leszünk, és a bajnokság kezdetére a legjobb formába lendülünk” – nyilatkozta Fehér Csaba vezetőedző a klub Facebook-oldalának.
Érdeklődésünkre a szakvezető ismertette, hogy nyolc új fiatal játékos érkezett Székelyudvarhelyről, Csíkszeredából, illetve a Székelyföld Labdarúgó Akadémiától, de mellettük vannak mások is próbajátékon.
A legtöbben már játszottak a 3. Ligában, de van, aki pályára lépett a másodosztályban, sőt az élvonalban is.
Fehér Csaba megjegyezte, fiatal és kizárólag Maros megyei és marosvásárhelyi származású játékosokra számítanak, akikkel hosszú távon tudnak együtt dolgozni. A csapat kerete azonban még közel sem végleges, hiszen még ezután is érkezhetnek játékosok, így majd a hónap közepén, két héttel a bajnokság kezdete előtt döntik el, hogy mely játékosok alkotják a csapatot.
Megtudtuk, hogy augusztus 2-ig Marosvásárhelyen folytatják a felkészülést, majd egyhetes edzőtábort tartanak Nagyadorjánban, ahol a csapatépítés megerősítésén fognak dolgozni, és Nyárádszeredával játszanak újabb tesztmérkőzést.
Ezután hazai pályán következnek az ugyancsak harmadosztályú Nagyszebeni Hermannstadt II., a Besztercei Gloria és a Kolozsvári Sănătatea elleni barátságos találkozók, a pontos időpontok még nincsenek leszögezve.
Ez a három csapat egyébként az MSE ellenfele lehet az augusztus 24-én kezdődő 3. Ligában (a csoportok összetételét augusztus 15-ig véglegesítik), a marosvásárhelyieket vélhetően az erdélyi csoportba sorolják.
Ami a harmadosztályban újonc együttes célkitűzéseit illeti, Fehér Csaba elmondta, szeretnének a legtöbbet kihozni a csapatból, és a lényeg, hogy a fiatal játékoskerettel megállják a helyüket a csoportban, a középmezőny első felében végeznének.
„Az első évben a csapatépítésen van a hangsúly, hogy majd jövőben reális esélyekkel megcélozzuk az első helyeket” – közölte a vezetőedző.
„Barátságos meccsnek kiváló volt, megtapasztalhattuk, hol állunk, és mennyire messze van még a cél. Minden vereségből lehet tanulni, és tudjuk, min kell változtatnunk. Ahhoz, hogy igazi csapat legyünk, még szükségünk van öt játékosra, hiszen nagyon nehéz pótolni azt a nyolc labdarúgót, aki a nyáron elhagyta az SZFC-t” – összegzett Mészáros Alpár edző.
Az udvarhelyi csapat legközelebb szerdán 17.30-tól játszik, a Román Kupa országos szakaszának első fordulójában a Székelykeresztúri Egyesülés vendége lesz. A továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől el. Döntetlen esetén 2×15 perces hosszabbítás következik, és ha szükséges, akkor büntetőlövések után hirdetnek győztest. Az SZFC keretének felét az U19-es együttes tagjai fogják alkotni, mivel a kupában csak a csapathoz leigazolt labdarúgók léphetnek pályára, a próbajátékon lévők nem.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
Döntetlennel zárta története első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda. Hazai pályán hamar kétgólos előnyre tett szert, végül azonban szenvednie kellett az egy pontért a Bukaresti Dinamo ellen.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!