A koronavírus-járvány miatt tavalyról idénre halasztott torna döntőjét, amelyet Olaszország és Anglia válogatottja vívott, 328 millióan követték nyomon élőben. A Wembley Stadionban lebonyolított és az itáliaiak sikerével zárult finálé volt a legnézettebb tévés esemény az Egyesült Királyságban 24 éve, Olaszországban pedig 2012 óta – olvasható az összegzésben.
Az írás szerint az ötmilliárd feletti nézőszám megegyezik a 2016-os rekorddal, míg az internetes közvetítéseket, az úgynevezett streamekek megtekintőké minden korábbit felülmúlt. Az Eb-mérkőzések átlagos nézettsége meghaladta a 100 milliót, és az európai labdarúgás iránti érdeklődés a legnagyobb mértékben Észak-Amerikában és Ázsiában emelkedett.
Kínában például 352 millió nézőt regisztráltak, ami a 2016-os Európa-bajnokság adataival összevetve 43 százalékos növekedést jelent, és az ázsiai országban több futballrajongó látta a meccseket streaming-szolgáltatásokon keresztül, mint hagyományos tévén. Indiában 229 százalékos növekedési ütemet rögzítettek, itt az összközönség 107 millióra rúgott, míg az Egyesült Államokban a televíziós nézőszám 32 százalékkal, 87 millióra nőtt.
A június 11. és július 11. közötti Európa-bajnokságot 11 városban, köztük Budapesten rendezték meg, a magyar válogatott két döntetlennel és egy vereséggel a csoportkörben búcsúzott.
Ismét vereséget szenvedett el a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, miután pénteken este nem bírt az FC Hermannstadt együttesével és 2–0 arányban kikapott.
Vereséggel mutatkozott be a Sepsi OSK kispadján Dorinel Munteanu, a piros-fehérek pénteken a Hermannstadtól kaptak ki a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. A vezetőedző azt ígérte, a játékosokkal közösen kilábalnak a gödörből.
Két autó karambolozott péntek délután Sóváradon, az ütközés következtében egyik autó felborult. A balesetben hárman sérültek meg.
Erdélyben készülnek Románia saját gyártású harci drónjai – jelentette be a bukaresti gazdasági minisztérium.
Hetek óta a Hunyadi című sorozattól visszhangzik a sajtó, szakemberek kritizálják vagy dicsérik, nézők lelkesednek iránta vagy szidják – főleg a közösségi médiában.
Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!