A legnagyobb hírverést a végső győzelemre is esélyes spanyolok kapták. Először azzal, hogy Luis Enrique szövetségi kapitány a kerethirdetéskor
egyetlen játékost sem hívott be a Real Madridból,
majd azzal, hogy kiderült, a válogatott csapatkapitánya, Sergio Busquets elkapta a koronavírust, illetve Diego Llorente tesztje is pozitív lett. Csütörtökön kiderült, hogy a Leeds United védőjének eredménye nem volt meggyőző, és amennyiben az újratesztelésekkor is negatív mintákat ad, csatlakozhat a társaihoz. Busquets-cel kapcsolatban Enrique elmondta, hogy tagja lesz a csapatnak.
A benevezett keretből látszik, hogy a védelemben és a középpályán is klasszisok és ifjú titánok fogják kergetni a lasztit,
nagy kérdés, hogy ki fog gólt lőni, hiszen nincsen vérbeli, magas szinten is jól teljesítő középcsatára.
A hullámzó teljesítményt nyújtó Álvaro Morata mellett a Villarreal gólzsákjában, Gerard Morenóban bízhatnak a szurkolóik.
A svédeknél legnagyobb hiányzója természetesen Zlatan Ibrahimovic.
A sokadig virágzását élő, 39 éves világsztár az AC Milan Juventus elleni bajnoki mérkőzésén szenvedett térdsérülést, mint utólag kiderült, emiatt le kellett mondani az Eb-n való részvételt a válogatottba nemrég visszatért támadó.
Ibra hiányában így lesz esélye bizonyítani a svédek két 21 éves reménységének: Dejan Kulusevskinek, a Juventus jobbszélsőjének, illetve a Real Sociedad középcsatárának, Alexander Isaknak.
A fogadóirodák szerint a csoport második helyéért a svédek mellett a lengyelek fognak harcolni. A fehér-pirosak kispadján az év elejétől a korábban a Videotont is irányító portugál Paulo Sousa szövetségi kapitány ül, így lehet, hogy még csak egy formálódó csapatról beszélhetünk. Azért nem szabad elfelejteni, hogy bárkire veszélyesek lehetnek, főleg, hogy náluk játszik a világ talán legjobb csatára, Robert Lewandowski.
Szlovákia igazából egyetlen kontinenstornán szerepelt eddig, a 2016-os kiírásban a nyolcaddöntőig jutottak. Ezt megelőzően Csehszlovákia részeként meg is nyerték a kontinenstornát. Valószínűleg most szerényebb célokkal vágnak neki az E csoportnak, leírni nem szabad őket, de továbbjutásukra nagyban nem fogadnánk.
Az E csoport meccseit eleinte a bilbaói San Mamés, illetve a dublini Aviva stadionokban kellett volna rendezzék, ám a koronavírus-járvány miatt az UEFA elvette a rendezési jogokat, Bilbaóból Sevillába, míg Dublinból Szentpétervárra költöztette a csoport meccseit.
Beceneve: A vörös düh (La Furia Roja).
Eb-részvétel: tízszer (1964, 1980, 1984, 1988, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012, 2016).
Legjobb eredmény: háromszoros bajnok (1964, 2008, 2012).
Forma (legutóbbi öt meccsen): három győzelem, két döntetlen.
Legutóbbi mérkőzése (június 8.): Spanyolország–Litvánia 4–0.
Szövetségi kapitány: Luis Enrique.
Csapatkapitány: Sergio Busquets.
Veretlenül, nyolc győzelemmel és két döntetlennel nyerte meg az Eb-selejtezők F csoportját, öt ponttal megelőzve a második svédeket. Érdekesség, hogy ebből a csoportból került Norvégia és Románia a Nemzetek Ligája helyezéseinek köszönhetően az Eb-selejtezők rájátszásába, ahol az elődöntőkben mindkét válogatott elvérzett, a norvégek a szerbektől kaptak ki a hosszabbításban, míg a románok Izlandtól szenvedtek vereséget.
Beceneve: a kéksárgák
Eb-részvétel: hatszor (1992, 2000, 2004, 2008, 2012, 2016)
Legjobb eredmény: elődöntő (1992)
Forma (legutóbbi öt meccsen): öt győzelem
Legutóbbi mérkőzése (június 5.): Svédország–Örményország
Szövetségi kapitány: Janne Andersson
Csapatkapitány: Sebastian Larsson
A selejtezők F csoportjában a második lett a spanyolok mögött, Romániát kétszer verte (otthon 2–1, idegenben 2–0), míg a norvégokkal döntetlent játszott (3–3, 1–1).
Beceneve: fehér-piros.
Eb-részvétel: háromszor (2008, 2012, 2016).
Legjobb eredmény: negyeddöntő (2016).
Forma (legutóbbi öt meccsen): 1 győzelem, 3 döntetlen, 1 vereség.
Legutóbbi mérkőzése (június 8.): Lengyelország–Izland 2–2.
Szövetségi kapitány: Paulo Sousa.
Csapatkapitány: Robert Lewandowski.
A selejtezők során a G csoportban kapott besorolást, amelyet magabiztosan megnyert Ausztria és Észak-Macedónia előtt.
Beceneve: Repre.
Eb-részvétel: négyszer, háromszor Csehszlovákiáként, egyszer Szlovákiaként (1960, 1976, 1980, 2016).
Legjobb eredmény: Eb-győztes, mint Csehszlovákia (1976).
Forma (legutóbbi öt meccsen): 1 győzelem, 4 döntetlen.
Legutóbbi mérkőzése (június 6.): Ausztria–Szlovákia 0–0.
Szövetségi kapitány: Stefan Tarkovic.
Csapatkapitány: Marek Hamsík.
Az európai selejtezők E csoportjában szerepelt – a magyarokkal együtt. Mivel itt a harmadik lett, így a pótselejtező jelentette számára a kijutást. Előbb az elődöntőben Írországot gyűrték le 1–0-ra, majd a döntőben Észak-Írország következett: 1–1-es rendes játékidőt követően a hosszabbításban szerzett találattal diadalmaskodtak.
Gyergyószentmiklóson, Csíkszeredában és Brassóban is lesznek jégkorongmérkőzések az ünnepek alatt, a találkozóknak dupla szorzójuk van, az Erste Liga mellett beszámítanak a román bajnokságba is.
Szerinte már öt együttes ott van a labdarúgó Szuperliga play-offjában. Milyen esélyt látnak a statisztikusok, hogy a Sepsi OSK is az érmes helyekért harcoljon?
Karácsony napján nagyon sokan siettek a maroshévízi robbanás miatt bajbajutottak megsegítésére. Három lépcsőházban kell helyreállítani a nyílászárókat.
Január elsején a román kormány összesen 33, a magyar és a bolgár határon található határátkelőhelyet zár be a schengeni övezeti csatlakozásnak köszönhetően, és további két vízi határátkelő is ellenőrzés nélkül átjárhatóvá válik.
Súlyos közúti baleset történt karácsony másodnapján Suceava megyében, a tragédia során hárman életüket vesztették. Egy egész család bennégett az egyik autóban.
A Marosvásárhelyi Állatkertben pedig karácsony előtt megszületett egy kis pettyes szarvas.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!