HIRDETÉS

E csoport: elsöpöri a vörös düh a világ legjobbjával felálló fehér-pirosakat?

Nehéz lesz megállítani a spanyol csapatot az Európa-bajnokságon
Fotó: Facebook/Selección Española de Fútbol

Történelmet írna a spanyol válogatott az idei Európa-bajnokságon, hiszen a társrekorder németekhez hasonlóan az ibériaiak is háromszor nyerték meg eddig a tornát. A spanyol fiúk útját nehezítené meg a világ jelenlegi legjobb játékosával, Lewandowskival felálló Lengyelország és az Ibrahimovic hiányában is masszívnak tűnő Svédország. Papíron biztos áldozatnak tűnik a csoport negyedik tagja, Szlovákia, ám kötelezően el kell sütnünk a sportos közhelyet: minden a pályán dől el.

A legnagyobb hírverést a végső győzelemre is esélyes spanyolok kapták. Először azzal, hogy Luis Enrique szövetségi kapitány a kerethirdetéskor

egyetlen játékost sem hívott be a Real Madridból,

majd azzal, hogy kiderült, a válogatott csapatkapitánya, Sergio Busquets elkapta a koronavírust, illetve Diego Llorente tesztje is pozitív lett. Csütörtökön kiderült, hogy a Leeds United védőjének eredménye nem volt meggyőző, és amennyiben az újratesztelésekkor is negatív mintákat ad, csatlakozhat a társaihoz. Busquets-cel kapcsolatban Enrique elmondta, hogy tagja lesz a csapatnak.

HIRDETÉS

A benevezett keretből látszik, hogy a védelemben és a középpályán is klasszisok és ifjú titánok fogják kergetni a lasztit,

nagy kérdés, hogy ki fog gólt lőni, hiszen nincsen vérbeli, magas szinten is jól teljesítő középcsatára.

A hullámzó teljesítményt nyújtó Álvaro Morata mellett a Villarreal gólzsákjában, Gerard Morenóban bízhatnak a szurkolóik.

A svédeknél legnagyobb hiányzója természetesen Zlatan Ibrahimovic.

A sokadig virágzását élő, 39 éves világsztár az AC Milan Juventus elleni bajnoki mérkőzésén szenvedett térdsérülést, mint utólag kiderült, emiatt le kellett mondani az Eb-n való részvételt a válogatottba nemrég visszatért támadó. 

Ibra hiányában így lesz esélye bizonyítani a svédek két 21 éves reménységének: Dejan Kulusevskinek, a Juventus jobbszélsőjének, illetve a Real Sociedad középcsatárának, Alexander Isaknak.

A fogadóirodák szerint a csoport második helyéért a svédek mellett a lengyelek fognak harcolni. A fehér-pirosak kispadján az év elejétől a korábban a Videotont is irányító portugál Paulo Sousa szövetségi kapitány ül, így lehet, hogy még csak egy formálódó csapatról beszélhetünk. Azért nem szabad elfelejteni, hogy bárkire veszélyesek lehetnek, főleg, hogy náluk játszik a világ talán legjobb csatára, Robert Lewandowski.

Szlovákia igazából egyetlen kontinenstornán szerepelt eddig, a 2016-os kiírásban a nyolcaddöntőig jutottak. Ezt megelőzően Csehszlovákia részeként meg is nyerték a kontinenstornát. Valószínűleg most szerényebb célokkal vágnak neki az E csoportnak, leírni nem szabad őket, de továbbjutásukra nagyban nem fogadnánk.

Az E csoport meccseit eleinte a bilbaói San Mamés, illetve a dublini Aviva stadionokban kellett volna rendezzék, ám a koronavírus-járvány miatt az UEFA elvette a rendezési jogokat, Bilbaóból Sevillába, míg Dublinból Szentpétervárra költöztette a csoport meccseit.

Spanyolország (6. a világranglistán)

Beceneve: A vörös düh (La Furia Roja).
Eb-részvétel: tízszer (1964, 1980, 1984, 1988, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012, 2016).
Legjobb eredmény: háromszoros bajnok (1964, 2008, 2012).
Forma (legutóbbi öt meccsen): három győzelem, két döntetlen.
Legutóbbi mérkőzése (június 8.): Spanyolország–Litvánia 4–0.
Szövetségi kapitány: Luis Enrique.
Csapatkapitány: Sergio Busquets.

Hogyan jutott ki?

Veretlenül, nyolc győzelemmel és két döntetlennel nyerte meg az Eb-selejtezők F csoportját, öt ponttal megelőzve a második svédeket. Érdekesség, hogy ebből a csoportból került Norvégia és Románia a Nemzetek Ligája helyezéseinek köszönhetően az Eb-selejtezők rájátszásába, ahol az elődöntőkben mindkét válogatott elvérzett, a norvégek a szerbektől kaptak ki a hosszabbításban, míg a románok Izlandtól szenvedtek vereséget.

A benevezett keret:
Kapusok
: David de Gea (Manchester United), Robert Sánchez (Brighton – Anglia), Unai Simón (Athletic Bilbao).
Védők: César Azpilicueta (Chelsea), Diego Llorente (Leeds United), Pau Torres (Villarreal), Eric García (Manchester City/Barcelona), José Gayá (Valencia), Jordi Alba (Barcelona), Aymeric Laporte (Manchester City).
Középpályások: Sergio Busquets (Barcelona), Marcos Llorente (Atlético Madrid), Koke (Atlético Madrid), Thiago Alcántara (Liverpool), Ferran Torres (Manchester City), Rodri (Manchester City), Fabián Ruiz (Napoli), Dani Olmo (RB Leipzig), Adama Traoré (Wolverhampton), Pablo Sarabia (PSG).
Támadók: Álvaro Morata (Juventus), Gerard Moreno (Villarreal), Mikel Oyarzabal (Real Sociedad), Pedri (Barcelona).

Svédország (14.)

Beceneve: a kéksárgák
Eb-részvétel: hatszor (1992, 2000, 2004, 2008, 2012, 2016)
Legjobb eredmény: elődöntő (1992)
Forma (legutóbbi öt meccsen): öt győzelem
Legutóbbi mérkőzése (június 5.): Svédország–Örményország
Szövetségi kapitány: Janne Andersson
Csapatkapitány: Sebastian Larsson

Hogyan jutott ki?

A selejtezők F csoportjában a második lett a spanyolok mögött, Romániát kétszer verte (otthon 2–1, idegenben 2–0), míg a norvégokkal döntetlent játszott (3–3, 1–1).

A benevezett keret
Kapusok: Robin Olsen (Everton), Karl-Johan Johnsson (Köbenhavn), Kristoffer Nordfeldt (Genclerbirligi).
Védők: Mikael Lustig (AIK), Victor Lindelöf (Manchester United), Andreas Granqvist (Helsingborg), Pierre Bengtsson (Velje), Ludwig Augustinsson (Werder Bremen), Filip Helander (Rangers), Emil Krafth (Newcastle United), Pontus Jansson (Brentford), Marcus Danielson (Talien Pro).
Középpályások: Sebastian Larsson (AIK), Albin Ekdal (Sampdoria), Emil Forsberg (RB Leipzig), Gustav Svensson (Kuangcsou City FC), Ken Sema (Watford), Viktor Claesson (FK Krasznodar), Mattias Svanberg (Bologna), Kristoffer Olsson (FK Krasznodar), Dejan Kulusevski (Juventus), Robin Quaison (Mainz), Jens-Lys Cajuste (Midtjylland).
Támadók: Marcus Berg (FK Krasznodar), Alexander Isak (Real Sociedad), Jordan Larsson (Szpartak Moszkva).

Lengyelország (21.)

Beceneve: fehér-piros.
Eb-részvétel: háromszor (2008, 2012, 2016).
Legjobb eredmény: negyeddöntő (2016).
Forma (legutóbbi öt meccsen): 1 győzelem, 3 döntetlen, 1 vereség.
Legutóbbi mérkőzése (június 8.): Lengyelország–Izland 2–2.
Szövetségi kapitány: Paulo Sousa.
Csapatkapitány: Robert Lewandowski.

Hogyan jutott ki?

A selejtezők során a G csoportban kapott besorolást, amelyet magabiztosan megnyert Ausztria és Észak-Macedónia előtt.

A benevezett keret:
Kapusok: Wojciech Szczesny (Juventus), Lukasz Skorupski (Bologna), Lukasz Fabianski (West Ham United).
Védők: Kamil Piatkowski (Raków Czestochowa), Tomasz Kedziora (Dinamo Kijev), Jan Bednarek (Southampton), Maciej Rybus (Lokomotiv Moszkva), Kamil Glik (Benevento), Bartosz Bereszynski (Sampdoria), Michal Helik (Barnsley), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznan).
Középpályások: Pawel Dawidowicz (Hellas Verona), Kacper Kozlowski (Pogon Szczecin), Karol Linetty (Torino), Grzegorz Krychowiak (Lokomotiv Moszkva), Mateusz Klich (Leeds United), Jakub Moder (Brighton), Przemyslaw Placheta (Norwich City), Przemyslaw Frankowski (Chicago Fire), Kamil Józwiak (Derby County), Piotr Zielinski (Napoli).
Támadók: Robert Lewandowski (Bayern München), Karol Swiderski (PAOK), Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf), Jakub Swierczok (Piast Gliwice).


Szlovákia (36.)

Beceneve: Repre.
Eb-részvétel: négyszer, háromszor Csehszlovákiáként, egyszer Szlovákiaként (1960, 1976, 1980, 2016).
Legjobb eredmény: Eb-győztes, mint Csehszlovákia (1976).
Forma (legutóbbi öt meccsen): 1 győzelem, 4 döntetlen.
Legutóbbi mérkőzése (június 6.): Ausztria–Szlovákia 0–0.
Szövetségi kapitány: Stefan Tarkovic.
Csapatkapitány: Marek Hamsík.

Hogyan jutott ki?

Az európai selejtezők E csoportjában szerepelt – a magyarokkal együtt. Mivel itt a harmadik lett, így a pótselejtező jelentette számára a kijutást. Előbb az elődöntőben Írországot gyűrték le 1–0-ra, majd a döntőben Észak-Írország következett: 1–1-es rendes játékidőt követően a hosszabbításban szerzett találattal diadalmaskodtak.

A benevezett keret:
Kapusok: Martin Dúbravka (Newcastle), Dusan Kuciak (Lechia Gdansk), Marek Rodák (Fulham).
Védők: Peter Pekarík (Hertha BSC), Denis Vavro (Huesca), Martin Valjent (Mallorca), Lubomír Satka (Lech Poznan), Milan Skriniar (Internazionale), Tomás Hubocan (Omonia Nicosia), Dávid Hancko (Sparta Praha), Martin Koscelník (Slovan Liberec).
Középpályások: Ján Gregus (Minnesota United), Vladimír Weiss (Slovan Bratislava), Ondrej Duda (FC Köln), Tomás Suslov (Groningen), Bénes László (Augsburg), Patrik Hrosovsky (Genk), Marek Hamsík (IFK Göteborg), Lukás Haraslín (Sassuolo), Juraj Kucka (Parma), Stanislav Lobotka (Napoli), Jakub Hromada (Slavia Praha).
Támadók: Robert Bozeník (Feyenoord), Róbert Mak (Ferencvárosi TC), Michal Duris (Omonia Nicosia), Ivan Schranz (Jablonec).
{E1}{E2}{E3}{E4}
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Egymás ellen játszanak az ünnepek alatt az erdélyi Erste Ligás hokicsapatok

Gyergyószentmiklóson, Csíkszeredában és Brassóban is lesznek jégkorongmérkőzések az ünnepek alatt, a találkozóknak dupla szorzójuk van, az Erste Liga mellett beszámítanak a román bajnokságba is.

Kiszámolta a számítógép, kik kerülnek a Szuperliga felsőházi rájátszásába

Szerinte már öt együttes ott van a labdarúgó Szuperliga play-offjában. Milyen esélyt látnak a statisztikusok, hogy a Sepsi OSK is az érmes helyekért harcoljon?

Székelyhon

Több mint százan dolgoznak a robbanás okozta károk helyreállításán

Karácsony napján nagyon sokan siettek a maroshévízi robbanás miatt bajbajutottak megsegítésére. Három lépcsőházban kell helyreállítani a nyílászárókat.

`
Krónika

És eljön a réges-rég várt pillanat: 33 határátkelőt zárnak be január elsején

Január elsején a román kormány összesen 33, a magyar és a bolgár határon található határátkelőhelyet zár be a schengeni övezeti csatlakozásnak köszönhetően, és további két vízi határátkelő is ellenőrzés nélkül átjárhatóvá válik.

Krónika

Tartálykocsival ütközött egy személyautó, egy egész család bennégett – FRISSÍTVE

Súlyos közúti baleset történt karácsony másodnapján Suceava megyében, a tragédia során hárman életüket vesztették. Egy egész család bennégett az egyik autóban.

Főtér

Londonból irányíthatták Georgescu kampányát az oroszok, máris cirkuszolnak a szélsőségesek – hírmix

A Marosvásárhelyi Állatkertben pedig karácsony előtt megszületett egy kis pettyes szarvas.

Ez is érdekelheti

Ötmilliárdnál is többen nézték a labdarúgó Eb mérkőzéseit

Összesen 5,23 milliárd nézője volt a nyári, részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságnak – adta hírül honlapján a kontinentális szövetség (UEFA) csütörtökön, a televíziós adatokat értékelő anyagában.

Székelyudvarhelyi dobogósok online tippversenyünkön

Lejárt a labdarúgó Európa-bajnokság, elrajtoltak a focibajnokságok, javában dübörög az olimpia. A rengeteg sportesemény között felvettük a kapcsolatot a Székely Sport Eb-tippversenyének győzteseivel és átadtuk nekik teljesen megérdemelt ajándékukat. A tippversenyen több mint ezerhatszáz olvasónk vett részt.

Magyar labdarúgók piaci értéke is növekedett az Eb után

A Transfermarkt szakportál munkatársai a labdarúgó Európa-bajnokság után összesen 31 játékosnak emelték meg a piaci értékét. Köztük van a magyar válogatott három futballistája, Sallai Roland, Kleinheisler László és Schäfer András is.

Schick félpályás gólját választották az Eb legszebb találatának

A cseh csatár hajszálnyival maradt le a gólkirályi címről, de a labdarúgó Európa-bajnokság legszebb góljáért járó elismeréssel vigasztalódhat. Patrik Schick a skótok elleni csoportmeccsen szerzett szenzációs gólja nyerte az UEFA-közönségszavazást.

Öt olasz és három angol labdarúgó került be az Eb hivatalos álomcsapatába

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) honlapján kedden közzétették a vasárnap zárult kontinenstorna posztok szerinti tizenegy legjobb játékosát. A hivatalos álomcsapat zömét az Európa-bajnok olasz és az ezüstérmes angol válogatott tagjai alkotják.

Holtverseny tippversenyünk élén, a több telitalálat döntött

Végig kiélezett küzdelem jellemezte a Székely Sport Eb-tippversenyét. Az élen folyamatos volt a változás, hogy aztán az Eb-döntő lejártakor is egyenlő pontszámmal álljon két felhasználó.

Mancini szerint sikerült érvényesíteni az akaratukat, az angol kapitány vállalta a felelősséget

Olaszország válogatottja tizenegyespárbajban nyerte meg a labdarúgó Európa-bajnokság londoni döntőjét a hazai pályán játszó Anglia ellen, és története második kontinensbajnoki címét szerezte meg az 1968-as siker után. A finálé után a szakvezetők nyilatkozataiból válogattunk.

Acélból vannak az olaszok idegei, büntetőpárbaj után ültek fel Európa trónjára

Habár már a második percben vezetéshez jutott Anglia az Olaszország elleni labdarúgó Európa-bajnoki döntőben vasárnap késő este, nem tudta megőrizni előnyét, az olaszok az elnyűhetetlen Bonucci révén egyenlítettek. Európa trónjának sorsa büntetőkkel dőlt el, Southgate tizenegyeslövő cseréi nem jöttek be, Donnarumma pedig az egekbe védte az olaszokat.

Eb-döntő: az angolok először, vagy az olaszok másodszor?

Vasárnap 22 órától nehezen megtippelhető döntővel zárul az európai kontinenst egy kerek hónapig futball-lázban tartó Európa-bajnokság. A londoni aranymeccsen két kiválóan védekező, de a gólszerzésben is jeleskedő válogatott feszül egymásnak, de vajon Giorgio Chiellini vagy Harry Kane emelheti elsőként magasba a trófeát?

Három zárt kapus mérkőzéssel büntették a magyar labdarúgó-válogatottat

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) a jelenleg zajló kontinenstorna csoportmeccsein diszkriminatív szurkolói megnyilvánulások miatt három zárt kapus mérkőzésre büntette a magyar válogatottat.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!