A szatmárnémeti klub négy labdarúgóját még márciusban idézték be, hogy magyarázatot adjanak, miután felmerült a gyanú, hogy nem zárták le a fogadási számláikat. Az érintettek között a korábbi csapatkapitány Cătălin Oanea, valamint Alin Văsălie, Marius Hosu és Alexandru Sabău szerepel.
Másfél hónappal az első meghallgatások után a szövetség nyilvánosságra hozta a fegyelmi és etikai bizottság hivatalos döntéseit.
Eszerint mind a négyen ugyanazt a büntetést kapták, azaz két hónapra eltiltották őket, illetve 10 ezer lejes pénzbírságot kell kifizessenek.
Az FRF közleményében nem nyújtott részletes tájékoztatást, hogy pontosan milyen okból büntették meg a játékosokat. Az ügy viszonylag gyors lefolyása viszont arra utalhat, hogy a labdarúgók elismerték a szabályszegést, és valóban sportfogadás áll a háttérben.
A Szatmárnémeti Olimpia VSK vezetősége tudomásul vette a szövetség döntését, és az igazgatótanács keddi ülésén úgy határozott, hogy Cătălin Oanea, Alin Văsălie és Marius Hosu érvényben lévő szerződését két hónapos időtartamra felfüggeszti, ugyanakkor hangsúlyozták, hogy Alexandru Sabău már nem tagja a keretnek, mivel az év elején, közös megegyezéssel távozott a csapattól.
„Klubunk határozottan elzárkózik minden sportszerűtlen megnyilvánulástól, függetlenül attól, hogy az a pályán vagy azon kívül történik. A Szatmárnémeti Olimpia VSK számára alapvető értéket jelent a fair play szellemiségének, a sportszerű magatartásnak és a verseny tisztaságának tiszteletben tartása.
Emellett az is megállapítást nyert, hogy a játékosok a fogadóirodáknál korábban létrehozott felhasználói fiókjaikat legalább négy éve nem használták” – fogalmazott közleményében a szatmárnémeti klub.
A 2. Ligában újonc Szatmárnémeti Olimpia VSK-nak kaotikus szezonja volt, a fogadási botrány pedig még tetőzte a problémáit. A szezon folyamán sokáig sereghajtó volt, rengeteg változás történt a játékoskeretében, és bár az utolsó fordulóban még maradt esélye a bennmaradásra, végül mégsem tudta elkerülni a kiesést, ami a körülményeket tekintve egyáltalán nem meglepő.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Megszavazta Marosvásárhely önkormányzata az idei díszpolgárok névsorát, noha a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma nyílt levélben tiltakozott a jelöltek – különösen néhai Kincses Előd jogász, közíró – ellen.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!