Öt perc alatt elintézte a Craiova, teljes a Román Kupa elődöntőjének mezőnye

Székely Sport 2021. december 02., 22:54 utolsó módosítás: 2021. december 02., 22:56

A labdarúgó Román Kupa negyeddöntőjének utolsó párharcát rendezték csütörtökön este, a harmadosztályos CSO Filiași a címvédő Universitatea Craiovát fogadta – ahogy várni lehetett, nem történt meglepetés.

Becsülettel küzdött a CSO Filiași, de nem volt egy súlykategóriában az Universitatea Craiovával Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

Az egyetlen talpon álló harmadosztályos klub a mezőny legerősebb csapatát, az Universitatea Craiovát fogadta a craiovai Ion Oblemenco stadionban.

A címvédő masszívan uralta a mérkőzést, és az első félidő közepén öt perc alatt gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutást: előbb Koljic talált be közelről, majd Ivan emelt pimaszul a „házigazda” hálójába.

Térfélcsere után sem változott a játék képe, a craiovai cserejátékosok egymás után alakították ki a helyzeteket a 3. Liga 6-os csoportjának 7. helyezettjénél, a 63. percben pedig tovább növelték előnyüket, a csereember Gustavo volt eredményes. A hajrában a Filiași-nak is megadatott a lehetőség a becsületgól megszerzésére, ám David Lazar magabiztosan védte a próbálkozásokat.

A Craiova tehát megerőltetés nélkül jutott az elődöntőbe, ahol a Sepsi OSK, az FC Argeș és az FC Voluntari található még, tehát mindannyian 1. ligás együttesek. Amúgy egyedül a sepsiszentgyörgyi csapat búcsúztatott élvonalbeli csapatot a negyeddöntőben, a többi párharcban 2. vagy 3. ligás ellenfeleik voltak az 1. ligás gárdáknak.

Az elődöntő sorsolásának időpontja egyelőre nem ismert, a mérkőzések időpontja viszont igen, az első mérkőzéseket 2022. április 20-án, a visszavágokat pedig május 11-én fogják rendezni.