Büntetőgóllal elődöntős a Voluntari a Román Kupában

Horváth Bálint Ottó 2021. december 01., 18:13 utolsó módosítás: 2021. december 01., 18:14

Az FC Voluntari érvényesítette a papírformát a labdarúgó Román Kupa negyeddöntőjében, de meg kellett dolgoznia a továbbjutásért a másodosztályú ellenfelével szemben.

A Voluntari csatlakozott a Sepsi OSK mellé az elődöntőbe. Archív Fotó: Pinti Attila

A kupasorozat második negyeddöntős párharcában szerdán kora délután az FC Buzău otthonában játszott az 1. Ligában dobogós helyen álló Ilfov megyei csapat.

Az első félidőben több alkalommal is megszerezhette volna a vezetést a Voluntari, de a vendégjátékosok pontatlanok voltak a befejezésnél. Mezőnyfölényüket a szünet után váltották gólra, amikor a Sepsi OSK korábbi játékosa, Fülöp Loránd büntetőt harcolt ki, amit Cosmin Achim értékesített. Az utolsó félórában a hazaiaknak megvoltak a lehetőségeik az egyenlítésre, de Ciobanu közelről gyengén fejelt, az utolsó előtti percben pedig Ekollo estében kevéssel mellé lőtt.

Az FC Voluntari minimális győzelmével csatlakozott a kedden a Chindia Târgoviște elleni idegenbeli sikerrel továbbjutott Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK mellé a kupa elődöntőjébe.