Hirdetés

Búcsút intett a felsőházi rájátszásnak az FK Csíkszereda

Egyszerűen semmi nem jött össze az FK-nak Galacon
Fotó: Facebook/SC Otelul Galati

Korán hátrányba került, aztán nem tudott felállni a Galaci Oțelul elleni kiszállásán az FK Csíkszereda. Az 1–0-s vereség azt jelenti, hogy vélhetően a székelyföldi labdarúgóklub ebben az idényben is lemarad a 2. Liga felsőházi rájátszásáról.

Az utolsó esélyét játszotta az FK pénteken este Galacon az alapszakasz utolsó előtti fordulójában, ahol kizárólag győzelemmel tarthatta életben felsőházi reményeit, míg a házigazdának egy döntetlen is elég volt ahhoz, hogy bebiztosítsa helyét a legjobb hat között.

Hirdetés

A mérkőzés első lehetősége még a vendégek előtt adódott, Gál Andrezly távoli középre tartó lövése azonban semmilyen gondot nem okozott a hazai kapusnak.

Aztán a 13. percben az Oțelul rögtön az első helyzetét kihasználta,

a csíkiak védői nem tudtak felszabadítani, és rövid beadás után az élvonalbeli tapasztalattal rendelkező Kehinde Fatai az ötösről Gyenge mellett a hálóba bólintott.

Ezután mezőnyfölényben játszott az FK, de nem volt átütő erő a támadásaikban és különösebb veszélyt nem jelentettek a hazai kapura, Kovács Márk fejese és Kovács Lóránt távoli próbálkozása is elkerülte a kaput.

A folytatásban is az Oțelul volt közelebb a gólhoz, az 54. percben Fatai duplázhatott volna, azonban Gyenge nagyot védett. Támadásba lendült az FK, de sokáig helyzetig nem tudott eljutni, mindössze a hajrához közeledve Kovács Márk távoli lövését lehetett feljegyezni, ami csúnyán fölé szállt.

Aztán a 90. percben óriási egyenlítési lehetőséget hagyott ki a vendégcsapat, Romeo beadása után Kruzikas centiméterrel mellé lőtt.

A vereséggel az FK Csíkszereda maradt a 8. helyen és búcsút intett a felsőházi rájátszásnak, ahová már csak matematikai esélye van bejutni. Az alapszakasz utolsó fordulójában a csíkiak hazai pályán játszanak, a Viitorul Târgu Jiu csapatát fogadják.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 18. forduló:

Galaci Oțelul–FK Csíkszereda 1–0 (1–0).
Gólszerző: Fatai (13.).
Oțelul: Pop – Rus, Yabre, Ghiocel, Nedelea – Cisotti, Neagu (Adăscăliței, 84.), Jardan (Zivulic, 69.) – Maxim (Mitoi, 46.), Fatai (Cârjan, 69.), Gorovei (Nica, 57.). Edző: Dorinel Munteanu.
FK: Gyenge – Romeo, Kelemen, Apró, Kovács M. – Veres, Szondi (Gheralia, 65.) – Jebari (Jelena, 65.), Kovács L. (Panos, 74.), Gál-Andrezly (Stancic, 83.) – Kruzikas. Edző: Werner Bürger.
Vezette: Florin Mazilu.

Labdarúgó 2. Liga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 18. forduló

Labdarúgó 2. Liga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

4 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Vandálok rongálták meg a Sepsi OSK csapatbuszát Craiován

Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.

Egy sportfotós, aki az álmait éli – interjú Pál Zoltánnal

Sportfotózás, portré képek készítése, rádiós műsorvezetés, asztaliteniszezés, férji és családapai szerep – még felsorolni is sok, de a csíkszeredai Pál Zoltán mindezen feladatokban nap mint nap helytáll.

Székelyhon

Olténiából indult és Erdélyig vezetett egy háromhetes gyermek 7000 eurós eladása

Gyermekkereskedelem miatt indult eljárás egy Gorj megyei pár ellen, miután a gyanú szerint háromhetes csecsemőjüket 7000 euróért eladták egy férfinak. A pénzből állítólag egy autót vettek.

`
Krónika

Oroszország ballisztikus rakétacsapást mért Mikolajivra, az ukránok orosz kőolajvezetéket robbantottak fel

Az orosz hadsereg szombat reggel ballisztikus rakétával csapást mért a dél-ukrajnai Mikolajiv megyeszékhelyre; eddig egy halottról és legkevesebb 15 sebesültről lehet tudni – közölte Vitalij Kim, a régió kormányzója a Telegramon.

Krónika

Csoma Botond: morális összeomlás, hogy vasgárdista propagandista versét szavalták a Nemzeti Katedrálisban

Legionárius, vasgárdista propagandista, Radu Gyr versét szavalták gyerekek Bukarestben, a világ legnagyobb ortodox templomában, a Nemzeti Katedrálisban, amelynek szentképeit nemrég szentelték fel.

Főtér

Milyen következményekkel jár, ha a Lukoil kivonul Romániából? – hírek kedden

Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.

Ez is érdekelheti

Meglepetés a Ghenceában, fordítás Chiajnán

A labdarúgó 2. Liga idei szezonjának egyik legnagyobb meglepetését okozta az Újszentesi SK, miután 1–0-ra győzött vasárnap Bukarestben a Steaua vendégeként a 12. fordulóban.

Újabb elképesztő hiba a 2. Ligában: a Bákói FC a Sepsi OSK sorsára juthat

Ritkán látni ekkora adminisztrációs hibát profi szinten: a Bákói FC szombaton olyan játékost küldött pályára a Sellenberk ellen, aki nem szerepelt a jegyzőkönyvben. A vendégek óvást nyújtottak be, és várhatóan 3–0-val megkapják a találkozót.

Nagy nehezen egyenlített, utána kapott még egyet a Marosvásárhelyi ASA

Elrontotta a mérkőzés elejét a Marosvásárhelyi ASA a CS Afumați otthonában, ahol sikerült felállnia a hátrányból, a hajrában mégis pont nélkül maradt a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 12. fordulójában.

Kirajzolódott erőviszonyok, mesterhármasok és cserélődő csapatkapitányok a 2. Ligában

Nézzünk néhány kuriózumot a labdarúgó 2. Liga mezőnyéből, amelyben már kirajzolódtak az erőviszonyok, de még több csapat is versenyben van a rájátszást érő helyekért.

Más napokon játszik az ASA, az FK és a Sepsi OSK, mindhármuk meccse a képernyőn

A labdarúgó Román Kupa csoportkörének nyitányát követően folytatódik a bajnokság. A Szuperligában az FK Csíkszereda hétfőn, a 2. Ligában a Marosvásárhelyi ASA szombaton, a Sepsi OSK csak kedden lép pályára.

Izgalmas meccsen tért vissza a második helyre Nagyvárad a 2. Ligában

Fordulatos első félidőt és sok kihagyott helyzetet hozott az Nagyváradi Bihar FC és a CS Afumați összecsapása a labdarúgó 2. Liga 11. játéknapjának zárómeccsén. A hazaiak 2–1-re győztek, ezzel visszakapaszkodtak a táblázat második helyére.

Behúzta a kéziféket Burcă csapata, ebből lett a hidegzuhany

A Sepsi OSK számára rosszul alakult a Besztercei Gloria elleni bajnoki a labdarúgó 2. Ligában. Ovidiu Burcă együttese a végjátékban egy súlyos kapushibát követően engedett ki a kezéből két pontot. A mérkőzést követően a vezetőedző csalódottan értékelt.

Megkapta otthon az első gólját, fordítani tudott a Marosvásárhelyi ASA

Folytatja remek menetelését hazai pályán a Marosvásárhelyi ASA, ahol ugyan hátrányba került, de sikerült fordítania és végül megszerezte a három pontot a CSM Slatina ellen a labdarúgó 2. Liga 11. fordulójában.

Nagyot bakizott a Sepsi OSK kapusa, kicsikarta ellenük a döntetlent az 2. Liga újonca

Sok helyzetet elpuskázott a sepsiszentgyörgyi együttes saját közönsége előtt. A Besztercei Gloria egy ajándékba kapott góllal kiegyenlített, így pontokat hullajtott a háromszéki gárda.

Visszatért a Sepsi OSK támadója, teljes kerettel készülnek a Gloria ellen

Hazai pályán folytathatja a győzelmek sorozatát a Sepsi OSK, szombaton délelőtt a Besztercei Gloriát fogadja a labdarúgó 2. Liga 11. fordulójában. A keretben voltak ugyan kisebb egészségügyi problémák, de mindenki a vezetőedző rendelkezésére áll.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!