Az egyenlítés még összejött az ASA-nak, de a kupát nem tudták elhozni

Horváth Bálint Ottó 2023. július 22., 21:15 utolsó módosítás: 2023. július 22., 21:19

Elveszítette a labdarúgó Román Kupa regionális szakaszának döntőjét a Marosvásárhelyi ASA, miután 4–1-es vereséget szenvedett a Szeben megyei Feleki FC otthonában.

A csoportkörben lejátszott két mérkőzésen négy-négy gólt szereztek a vásárhelyiek, a döntőben viszont csak egyszer tudtak betalálni, ez pedig kevésnek bizonyult Fotó: Haáz Vince

A kupasorozat 3-as számú régiójának két csoportgyőztese mérkőzött meg szombaton késő délután Szeben megyében, a sorsolás szerint a Feleki FC volt a házigazda a döntőben.

A Maros megyei kupagyőztes vásárhelyi csapat az 1-es csoportban előbb hazai pályán 4–1-re győzte le a Székelyudvarhelyi Golimpiákoszt, majd háromgólos hátrányból felállva 4–4-es döntetlent ért el a Brassó megyei Keresztényfalvi Inter vendégeként, ezzel négy ponttal megszerezte az első helyet.
A Feleki FC a 2-es csoport élén végzett, miután mindkét mérkőzését megnyerte, a Kovászna megyei Zágoni FC-t idegenben 2–0-ra, a Fehér megyei Alsógáldi Industriát hazai pályán 2–1-re győzte le.

A döntőbeli összecsapás első félidejében még csak egy találat született, ezt a hazaiak szerezték. A szünet után a vásárhelyieknek sikerült kiegyenlíteniük, de nem maradt sokáig döntetlen az eredmény. A végéhez közeledve ugyanis a Feleki FC háromszor is betalált, és ezzel eldöntötte a párharcot.

A Marosvásárhelyi ASA elszalasztotta az esélyét, hogy győzelem esetén a Román Kupa első körében harmadosztályú ellenféllel találkozzon. Ez a feleki csapatnak adatik meg, amely sikerével elhódította a regionális szakasz egyik trófeáját is.