A labdarúgó 1. Liga tizedik játéknapjának nyitómeccsét péntek késő délután Giurgiuban rendezték, a helyi Astra az Academia Clinceni-t látta vendégül. A házigazdáknak égető szükségük volt a pontokra, hiszen a tabella utolsó helyén tartózkodnak.
Mindkét gárda a biztonságos játékot helyezte előtérbe, arra összpontosított, hogy ne kapjon gólt, így az első játékrész többnyire mezőnyjátékkal telt el, igazi gólszerzési lehetőség egyik kapunál sem alakult ki.
A szünetet követően nem sokat változott a játék képe, bár, mindkét fél tett azért, hogy megszerezze az előnyt, igazából hiányzott a támadásaikból az átütő erő. Már mindenki azzal számolt, hogy osztozkodnak a pontokon a felek, amikor a végjátékban kapitulált a hazai gárda, a vendégek kétszer is megzörgették a hálót.
Az Astra maradt a sereghajtó, az Academica diadalával a hatodik helyre kúszott fel a tabellán.
Labdarúgó 1. Liga, 10. forduló:
Astra Giurgiu–Academia Clinceni 0–2 (0–0).
Gólszerzők: Jovan Markovici (86.), Petrișor Petrescu (90+3.).
Kiváló hangulatban, telt ház előtt kapott gól nélkül nyerte meg a jégkorong Román Kupát a Gyergyói Hoki Klub. Történelmet írtak, először szerezték meg ezt a trófeát.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!