Habár a marosvásárhelyiek az utolsó helyen zártak az élvonalban és a pályán egyetlen pontot sem szereztek (csak zöld asztalnál, játék nélkül nyertek meccseket), valamint több mérkőzésen kiütéses vereséget szenvedtek, mégis a mezőny tagjai maradhattak volna az új kiírásban. Az előző idény végén ugyanis biztossá vált a Temesvári Poli visszalépése, a Banat Girls csapatát pedig két meg nem jelenés miatt kizárta a szövetség.
– fogalmazott a Székely Sport érdeklődésére Székely András, a marosvásárhelyi csapat elnöke annak kapcsán, hogy miért döntöttük úgy, hogy nem tartanak igényt helyükre a legjobbak között.
Székely András elárulta, hogy az élvonalbeli bajnokság helyett a felnőtt csapattal a 2. Ligába fognak benevezni, ahol az előző szezonbeli keret több tapasztalt labdarúgója mellett a tavalyi U15-ös csapat játékosai kapnak majd lehetőséget, akik korosztályukban feljutottak az Elit Ligába.
„A csapatot közel százszázalékban marosvásárhelyi és Maros megyei labdarúgók alkotják. Nagyon jó az utánpótlásunk, lényeges, hogy a játékosok tovább fejlődjenek, és a nagy csapat közelébe kerüljenek.
Mérlegeltük a helyzetünket, úgy gondoljuk, hogy az erdélyi együtteseket felvonultató nyugati csoportba leszünk besorolva, és az erőviszonyokat tekintve első három helyezett között akarunk végezni” – közölte az elnök.
Székely András kiemelte, hogy amennyiben feljutó helyen lesznek a másodosztályú szezon végén, nem zárják ki az újabb élvonalbeli szereplés lehetőségét, azonban minden az anyagiaktól függ.
A helyzetüket viszont nehezíti, hogy az előző idényben az élvonalban szerepelt három alapember, Székely Kincső – akit nemrég műtöttek meg és tavaszig nem lesz bevethető –, Adorján Szidónia és Roxana Moldovan is sérüléssel bajlódik, így előfordulhat, hogy az őszi szezon az eredmények szempontjából nem az elvárásaik szerint alakul.
Csúfos kudarccal zárta az évet az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperligában, öt gólt kapott az Universitatea Craiovától. A mérkőzés utáni nyilatkozatában Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és komoly változásokat helyezett kilátásba.
Mindhárom mérkőzését elveszítette a romániai teremlabdarúgó-válogatott a horvátországi Futsal Week barátságos tornán, ahol az ötödik helyért lejátszott gólgazdag találkozón 8–5-re kikapott Magyarországtól, így az utolsó pozícióban végzett.
Tizenhét nappal az eltűnése után megtalálták a fiatal nőt, akit utoljára egy székelyudvarhelyi bevásárlóközpont parkolójában láttak. A holttestére Fenyéd község határában bukkantak rá a keresőcsapatok.
Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.
Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.
Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!