A szakportál szerint a székely csapatok mellett a 2. Ligából kiesett Ştiinţa Miroslava, az előző szezonban bajnoki címre és feljutásra pályázott Galaci Oțelul SC, valamint a Románvásári VSK is az 1-es csoportban kezdi el a harmadosztályos pontvadászatot.
Mellettük ide sorolják még a Bucovina Rădăuţi, a Sporting Lieşti, a CSM Focşani, a Sănătatea Darabani, a Şomuz Fălticeni, a Ceahlăul Piatra Neamţ, az FC Botoşani II. és a Jászvásári Politehnica II. csapatát is.
Első ránézésre nagyon erős mezőnynek tűnik ez, amelyben legalább hat-hét együttes harcolna a bajnoki címért, egyben a 2. Ligába való feljutásért. Hogy végül melyik szériában kapnak helyet a csíkiak, a kézdivásárhelyiek és az udvarhelyiek, hamarosan kiderül, mivel a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) a héten hozza nyilvánosságra a harmadosztály öt csoportjának összetételét.
Az elmúlt hét végén ülésezett az FRF sürgősségi bizottsága, és változtatott a 3. ligás csapatokban pályára lépő ifjúsági játékosokról szóló szabályzatán. Az augusztus 25-én rajtoló 2018–2019-es szezonban minden csapatnak
kötelező módon legalább két U20-as (1999. január 1. után született) és egy U21-es (1998. január 1. után született) játékost kell szerepeltessen az egész mérkőzés folyamán.
A szervezési és működési szabályzaton (ROAF – Regulamentul de Organizare a Activității Fotbalistice) végzett módosításban megjegyzik, hogy amennyiben az említett három játékosból valakit piros lappal kiállítanak, a csapat nem köteles helyette pályára küldjön a követelményeknek megfelelő korú labdarúgót.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
Döntetlennel zárta története első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda. Hazai pályán hamar kétgólos előnyre tett szert, végül azonban szenvednie kellett az egy pontért a Bukaresti Dinamo ellen.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!