HIRDETÉS

Az FK Csíkszereda kiütéssel hallgattatta el a magyargyalázó Steaua-drukkereket (videóval)

A Steaua hazai pályán még nem szenvedett akkora vereséget a 2. Ligában, mint amekkorát kedden este kapott az FK Csíkszeredától
Fotó: Ionut Anghel/Agerpres

2022. augusztus 23., 21:13

Helyzeteit nagyszerűen kihasználva az FK Csíkszereda 4–0-ra Bukarestben ütötte ki a Steauát a labdarúgó 2. Liga 3. fordulójának zárómérkőzésén. A csíkiak frappáns választ adtak a magyarellenes rigmusokat skandáló fővárosi drukkereknek.

2022. augusztus 23., 21:13

A Steaua első hazai győzelmét célozta meg a szezonban, míg a csíkiak a rossz szezonrajtot feledtették volna a 3. forduló utolsó meccsén, kedden este a Ghencea stadionban.

HIRDETÉS

Ahogy várható volt, aktívabban kezdett a Steaua, ám komolyabb lehetőséget nem tudott kialakítani. Annál inkább a vendég csíkiak, akik első lehetőségüket gólra is váltották: Jebari centerezését követően a labda Gál-Andrezly elé került, első lövése még visszapattant hozzá, majd egy szép cselt követően jobbal a jobb alsóba lőtt (0–1).

A Steaua a 25. percben két nagy helyzettel válaszolt, mindkettő Enceanu nevéhez fűződik, első, távoli lövését nagyot vetődve védte Gyenge, majd bő 20 méterről eleresztett tekerése a felső lécen csattant.

A csíkiak védelme végig stabil lábakon állt, a Steaua csak távolról tudott próbálkozni, eredménytelenül. A szünet előtt El-Sawy közel volt az előny megduplázásához, közeli fejesében viszont nem volt elég erő.

Az öltözőkbe mégis kétgólos csíki vezetésnél vonultak a csapatok, a játékrész utolsó pillanataiban Jelena szerzett labdát a félpályán, Jebarihoz passzolt, aki a tizenhatosba érve laposan lőtt a jobb alsóba (0–2).

A szünetet követően a Steaua-drukkerek belekezdtek a magyarok gyalázásába, de a játékvezető nem állította meg a játékot, csak a hangosbemondó hívta fel a figyelmüket, hogy kerüljék el a rasszista rigmusokat.

Addig is a pályán folyt a játék, és az 56. percben jött az újabb csíki gól: Kovács Lóránt lövését még védte a kapus, a kipattanót Jebari 16 méterről, estében a kapuba továbbította (0–3). A harmadik gólra a Steaua újabb kapufával válaszolt, Trică fejelt hét méterről a keresztlécre.

A 72. percben a szurkolói skandálások miatt pár percre félbe szakadt a mérkőzés, jól hallatszott a „ki a magyarokkal az országból”, a Steaua csapatkapitánya, Chipirliu próbált beszélni a szurkolókkal, hogy álljanak le a magyarok gyalázásával.

Kapcsolódó

A játék idővel folytatódott, és érkezett az újabb csíki gól: a 85. percben Jelena jobbról befelé cselezve tizenhat méterről bombázott a kapuba (0–4).

A Steaua játékosainak a becsületgól sem jött össze, legutóbb a Hermannnstadtól kapott négyet hazai pályán, még az előző szezon rájátszásában (1–4).

Kapcsolódó

Az FK pedig megszerezte a szezon első győzelmét, és felugrott a tabella 12. helyére. Hazai meccs következik, vasárnap 11 órakor az FC Buzău látogat Csíkszeredába.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 3. forduló
Bukaresti Steaua–FK Csíkszereda 0–4 (0–2)
gólszerzők Gál-Andrezly (15.), Jebari (45+2., 56.), Jelena (84.)
Steaua: Dincă – D. Oroian (Calestru, 81.), Walace, Gugu, Corbu (Sima, 71.) – Ad. Popa, Enceanu, Balgiu (Em. Pacionel, 60.), Bodișteanu (Șt. Pacionel, 46.) – Csuncsukov (Trică, 60.), Chipirliu. Vezetőedző: Daniel Oprița.
FK: Gyenge – Gál-Andrezly (Schieb, 87.), Kovács M., Kelemen, Apró – Ivanovici, Kovács L. (Bărăbaș, 78.), Panos (Csürös, 61.), Jebari – Jelena (Suciu, 87.), El-Sawy (Nemanic, 78.). Vezetőedző: Dican Ferenc.

Labdarúgó 2. Liga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 3. forduló

Labdarúgó 2. Liga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

1 hozzászólás
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

„Itt már nincs mit kielemezni, kiestünk... ez szégyen”

Nem maradt több kérdés: a Sepsi OSK búcsúzott az élvonaltól, miután vasárnap vereséget szenvedett az Unirea Slobozia vendégeként. A lefújás után mély csend, könnyek és keserű őszinteség jellemezte a háromszékiek hangulatát.

Vékony FK Csíkszereda-ünnepség, nagyon elverték a zárómeccsen

Az FC Argeș négyet vágott az FK Csíkszeredának a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában. Végül a harmadik helyen zárt a székelyföldi együttes, a következő idényt a Szuperligában kezdi.

Székelyhon

Már az urna mellett nyilatkozni akartak, kitessékelték Simionékat a szavazókörzetből

Ismét közösen szavazott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel Mogoșoaia-n.

`
Krónika

Hatvan százalék fölött jár a részvétel az államfőválasztás második fordulójában

A belföldi szavazóhelyiségek megnyitásával vasárnap megkezdődött a romániai elnökválasztás második fordulója, amelyen a voksolásra jogosult mintegy 19 millió nagykorú állampolgár eldöntheti, ki lesz az ország következő elnöke.

Krónika

Behozhatatlan lett Nicușor Dan előnye, Bukarest főpolgármestere lett Románia államelnöke!

Megnyerte a megmérettetésen függetlenként indult Nicușor Dan a romániai államfőválasztást, miután a hivatalos szavazatszámlálás alapján előnye behozhatatlanná vált ellenfele, George Simion számára.

Főtér

Elnökválasztás az őrület határán

Nekünk kell döntenünk, nem Budapestnek, Brüsszelnek, Washingtonnak vagy Moszkvának. Kicsit tragikus, hogy azok munkáját is el kell végezzük, akiknek a dolga lett volna, hogy ezt a helyzetet megelőzzék.

Ez is érdekelheti

Ilyés Róbert: szeretnék többet mutatni az első osztályban

Véget ért a labdarúgó második liga idei szezonja, amelynek utolsó fordulójában az FK Csíkszereda az FC Argeșt fogadta. Kiütéses győzelmet arattak a vendégek, a csíkiak edzője, illetve a középpályása értékelt a legvégén.

Vékony FK Csíkszereda-ünnepség, nagyon elverték a zárómeccsen

Az FC Argeș négyet vágott az FK Csíkszeredának a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában. Végül a harmadik helyen zárt a székelyföldi együttes, a következő idényt a Szuperligában kezdi.

Ki lesz a másodosztály bajnoka? – élő hírfolyam

Hárman lehetnek bajnokok a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában. Az aranyérem mellett megtudjuk a másik osztályozós kilétét is. Élőben követjük az eseményeket, leginkább az FK Csíkszereda meccsére figyelünk.

Erős lesz a vasárnap a Székely Sporton: az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK utolsó bajnoki meccseit követjük

Zárul a labdarúgó 2. Liga, valamint a Szuperliga rájátszása is. Az FK Csíkszereda feljutott, bajnok lehet, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a kiesés elkerüléséért lép pályára. Figyeljük a történéseket, érdemes lesz követni minket.

Bajnokavatás Bukarestben vagy Csíkszeredában

Vasárnap délben játsszák a labdarúgó 2. Liga idei kiírásának utolsó meccseit. Három csapat közül kerülhet ki a bajnok, kis szerencsével lehet ez az FK Csíkszereda is.

Tapasztalt klubmenedzsert igazolt az FK Csíkszereda

Új klubmenedzser csatlakozott az FK Csíkszeredához, Bokor János személyében. A Sepsi OSK korábbi sportvezetője a 2025–2026-os idény előtt tért vissza a labdarúgás világába, hogy tapasztalatával segítse a székelyföldi klub fejlődését.

A rengeteg probléma ellenére fejben erősek voltunk – Magyari Szilárd

Újonc csapatként magabiztosan őrizte meg helyét a labdarúgó 2. Ligában a Nyárádtői Unirea. A Maros megyei együttes célkitűzésének elérésében alaposan kivette a részét Magyari Szilárd. A farkaslaki támadóval értékeltük a szezont.

Búcsúzók, osztályozók és esélyesek – tisztul a kép a 2. Ligában

Véget értek a labdarúgó 2. Liga alsóházi csatározásai. Kiderült, kik estek ki, valamint mely csapatok játszanak osztályozót a bennmaradásért. A felsőházban még nincs minden eldöntve – rengeteg izgalmat tartogathat még az utolsó pár meccs.

Hol van már az FK Csíkszereda nagy menetelése? Lecsúszhat a tabella harmadik helyére

Elfocizgatott, a vezetést megszerezte az FK Csíkszereda a Resicabányai CSM otthonában a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának utolsó előtti játéknapjának meccsén. A döntetlennel ők lehetnek elégedettebbek.

Rontott még egy helyet Nyárádtő a szezonzárón

Vereséggel zárta a labdarúgó 2. Liga alsóházi rájátszásának küzdelmeit a Nyárádtői Unirea, az utolsó fordulóban 3–1-re kikapott a Nagyváradi Bihar FC otthonában, amely megelőzte a ranglistán.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!