Az FK Csíkszereda kiütéssel hallgattatta el a magyargyalázó Steaua-drukkereket (videóval)

Zátyi Tibor 2022. augusztus 23., 21:13 utolsó módosítás: 2022. augusztus 23., 23:07

Helyzeteit nagyszerűen kihasználva az FK Csíkszereda 4–0-ra Bukarestben ütötte ki a Steauát a labdarúgó 2. Liga 3. fordulójának zárómérkőzésén. A csíkiak frappáns választ adtak a magyarellenes rigmusokat skandáló fővárosi drukkereknek.

A Steaua hazai pályán még nem szenvedett akkora vereséget a 2. Ligában, mint amekkorát kedden este kapott az FK Csíkszeredától Fotó: Ionut Anghel/Agerpres

A Steaua első hazai győzelmét célozta meg a szezonban, míg a csíkiak a rossz szezonrajtot feledtették volna a 3. forduló utolsó meccsén, kedden este a Ghencea stadionban.

Ahogy várható volt, aktívabban kezdett a Steaua, ám komolyabb lehetőséget nem tudott kialakítani. Annál inkább a vendég csíkiak, akik első lehetőségüket gólra is váltották: Jebari centerezését követően a labda Gál-Andrezly elé került, első lövése még visszapattant hozzá, majd egy szép cselt követően jobbal a jobb alsóba lőtt (0–1).

A Steaua a 25. percben két nagy helyzettel válaszolt, mindkettő Enceanu nevéhez fűződik, első, távoli lövését nagyot vetődve védte Gyenge, majd bő 20 méterről eleresztett tekerése a felső lécen csattant.

A csíkiak védelme végig stabil lábakon állt, a Steaua csak távolról tudott próbálkozni, eredménytelenül. A szünet előtt El-Sawy közel volt az előny megduplázásához, közeli fejesében viszont nem volt elég erő.

Az öltözőkbe mégis kétgólos csíki vezetésnél vonultak a csapatok, a játékrész utolsó pillanataiban Jelena szerzett labdát a félpályán, Jebarihoz passzolt, aki a tizenhatosba érve laposan lőtt a jobb alsóba (0–2).

A szünetet követően a Steaua-drukkerek belekezdtek a magyarok gyalázásába, de a játékvezető nem állította meg a játékot, csak a hangosbemondó hívta fel a figyelmüket, hogy kerüljék el a rasszista rigmusokat.

Addig is a pályán folyt a játék, és az 56. percben jött az újabb csíki gól: Kovács Lóránt lövését még védte a kapus, a kipattanót Jebari 16 méterről, estében a kapuba továbbította (0–3). A harmadik gólra a Steaua újabb kapufával válaszolt, Trică fejelt hét méterről a keresztlécre.

A 72. percben a szurkolói skandálások miatt pár percre félbe szakadt a mérkőzés, jól hallatszott a „ki a magyarokkal az országból”, a Steaua csapatkapitánya, Chipirliu próbált beszélni a szurkolókkal, hogy álljanak le a magyarok gyalázásával.

A játék idővel folytatódott, és érkezett az újabb csíki gól: a 85. percben Jelena jobbról befelé cselezve tizenhat méterről bombázott a kapuba (0–4).

A Steaua játékosainak a becsületgól sem jött össze, legutóbb a Hermannnstadtól kapott négyet hazai pályán, még az előző szezon rájátszásában (1–4).

Az FK pedig megszerezte a szezon első győzelmét, és felugrott a tabella 12. helyére. Hazai meccs következik, vasárnap 11 órakor az FC Buzău látogat Csíkszeredába.