A Steaua ultrái is gyalázkodtak, állt a játék az FK Csíkszereda meccsén

Székely Sport 2022. augusztus 23., 20:50 utolsó módosítás: 2022. augusztus 23., 21:40

Magyarellenes skandálások miatt felbeszakadt az FK Csíkszereda kedd esti mérkőzése a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 2. Liga 3. fordulójának zárásán.

Kiviselték magukat a Steaua drukkerei. Archív Fotó: Facebook/Steaua TV official

A fővárosi Ghencea Stadionban zajló mérkőzést a 72. percben kellett félbeszakítani, miután a Steaua ultrái magyarellenes rigmusokat skandáltak. A csapatok azonban nem vonultak le a pályáról, a játékvezető kivárt, és miután a drukkerek kiviselték magukat, két perc kényszerszünet után folytatódott a játék.

A félbeszakítás pillanatában az FK Csíkszereda 3–0-ra vezetett, és semmi nem veszélyeztette a magabiztos győzelmét. A végéig a vendégek még egyszer betaláltak, így Bukarestben kiütéssel szerezték meg első pontjaikat az új idényben.

Két nap alatt ez már a második eset, amikor egy székelyföldi együttes találkozóját félbe kellett szakítani magyarellenesség miatt, hétfőn a Kolozsvári U szurkolói is kiviselték magukat a lelátón a Sepsi OSK ellen a Szuperligában.