A fővárosi Ghencea Stadionban zajló mérkőzést a 72. percben kellett félbeszakítani, miután a Steaua ultrái magyarellenes rigmusokat skandáltak. A csapatok azonban nem vonultak le a pályáról, a játékvezető kivárt, és miután a drukkerek kiviselték magukat, két perc kényszerszünet után folytatódott a játék.
A félbeszakítás pillanatában az FK Csíkszereda 3–0-ra vezetett, és semmi nem veszélyeztette a magabiztos győzelmét. A végéig a vendégek még egyszer betaláltak, így Bukarestben kiütéssel szerezték meg első pontjaikat az új idényben.
Két nap alatt ez már a második eset, amikor egy székelyföldi együttes találkozóját félbe kellett szakítani magyarellenesség miatt, hétfőn a Kolozsvári U szurkolói is kiviselték magukat a lelátón a Sepsi OSK ellen a Szuperligában.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
George Simion egyszerű futballhuligánból mindössze néhány év alatt lett az ország legnépszerűbb politikusa. De hogyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!