A lista elején ki más, ha nem a Bukaresti Steaua áll, amelynek az előző két 2. ligás idényben sem volt feljutása joga. A májusban lezárult legutóbbi bajnokság felsőházi rájátszásában ráadásul a második helyen végzett, ezzel kiharcolta a feljutást a Szuperligába, de már előtte köztudott volt, hogy nem szerepelhet az élvonalban.
A fővárosi alakulat ugyanis közjogi klubnak számít, így a sporttörvény nem teszi lehetővé számára, hogy a másodosztálynál magasabb szinten játsszon.
A Steaua mellett hasonló helyzetben van a CSM Slatina, a Sellenberki SK, az Újszentesi SK, a Vajdahunyadi Corvinul, a Resicabányai CSM, a CS Tunari és a CSM Alexandria, az utóbbi négy klub idén jutott fel a 2. Ligába.
Van némi esély arra, hogy ezek a csapatok közül néhánynak sikerül a szezon kezdetéig változtatni a szervezeti felépítésén,
de rohamosan telik az idő, és ezt a lehető leggyorsabban kell megtenni, mivel a változtatásokat még a bajnokság első fordulója, azaz augusztus 5. előtt kell végrehajtani.
A Prosport portál információi szerint a nyolc klub közül csak kettőnek van elméleti esélye arra, hogy a határidőre rendezni tudja a helyzetét. A Steaua esetében a vezetőség bejelentette, hogy végre magánpartnert keresnek a labdarúgócsapat – amelynek kerete a nyáron nagy változáson megy keresztül, a legtöbb játékos ugyanis távozott – átvételére, de bizonytalan, hogy ez meg is történik a bajnokság kezdete előtt.
A Resicabányai CSM-nél viszont konkrétumok is vannak, a klub ugyanis tárgyalásokat folytat a Veoliával, azzal a francia céggel, amely korábban a Petrolul Ploieşti főszponzora volt.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
Tovább gyűrűzik a Sepsi OSK-nál dúló nyilatkozatháború. Miután Diószegi László klubelnök keresetlen szavakkal illette kegyeiből kiesett kapusát, maga az érintett hazugságnak nevezte a vádakat.
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!