Ezt a kérdést tehették fel egyes kolozsvári szurkolók a hétfői CFR–Sepsi OSK rangadó után, miután a szentgyörgyi alakulat 1–0 arányban győzött a Fellegváron. Főleg azok voltak bizonyosak a sima vasutasgyőzelemben, akik egyrészt a statisztika rabjai, másrészt a mendemondák (vagy inkább a mítoszok) földjén élnek.
A Sepsi ugyanis eddig az 1. Ligába való feljutása során egyetlen egy alkalommal sem győzte le a hatszoros romániai bajnokot: 11 mérkőzés, 0 győzelem.
A tizenkettedik azonban szerencsét hozott Diószegi László csapatának – teljesen megérdemelten amúgy. Ugyanakkor az is közszájon forgott – igaz, többnyire a románajkúak körében, akik nemcsak a Sepsi OSK-t tartják „magyarnak”, hanem a CFR-t is „magyar csapatnak” gondolják –, hogy ha kell és a kolozsváriaknak szükségük van a pontokra, akkor a háromszéki alakulat azonnal leadja a meccset.
Nos, a hétvégi forduló végén, hétfő este ez a mítosz is megdőlt.
Mint ahogy a másik is, miszerint a Clinceni az FCSB szatellitcsapata. Öröm az ürömben ugyanis a kolozsváriak számára, hogy a vasutasok botlását a fővárosi rivális nem tudta kihasználni, és hazai pályán mindössze egy 2–2-es döntetlenre futotta a hatodik helynél fennebb amúgy sem kapaszkodható ilfovi együttessel (egyesek szerint még egy harmadik mítosz is létezik, miszerint a Botoșani, vagy „Blatosani” mindig úgy táncol, ahogy Gigi Becali fújja, vagyis a moldvai együttes az egymás elleni mérkőzéseken szállítja a három pontot a bukarestieknek).
A mítosz tehát megdőlt, így valószínűleg már senki nem fogja testvérekként emlegetni a két „magyar” csapatot. Egyébként csak a vakok gondolták azt, hogy a szentgyörgyiek leadják a meccseket a CFR-nek. A két csapat legutóbbi három mérkőzésén (a tegnapit leszámítva) született egy 0–0-s döntetlen és két 1–0-s vasutassiker. Mindkettő Háromszéken. Ám úgy, hogy az egyiken piros lapot kapott a hazaiak egyik játékosa, a másikon 11-es gól született, de a kezdeményezőbb és veszélyesebb együttes mindkétszer az OSK volt.
Edi Iordănescu edző szerint is megdőlt a két klub szövetségéről szóló mítosz, a Sepsi teljesen megérdemelten nyert.
„Az ellenfél mindent tiszteletet megérdemel. Sajnos rossz napot fogtunk ki, s hiába akartunk, nem futballoztunk jól. Pontot csak némi szerencsével szerezhettünk volna, és nem is érdemeltük volna meg” – nyilatkozta Iordănescu, akinek az irányításával a csapat rendkívül hullámzóan teljesít, s ha továbbra is hasonlóan gyenge játékot mutat, a zsinórban negyedik bajnoki cím megszerzése csupán álom marad a kolozsváriak számára.
A kincses város magyarjai az FCSB botlásával már könnyebben emészthették a CFR-vereséget (a kolozsváriak még mindig egy ponttal vezetnek a táblázaton), mert a Sepsi győzelmével és a Craiova vergődésével lehetőség nyílt arra, hogy a háromszéki alakulat megcsípje a harmadik helyet. A tegnapi mérkőzés után ugyanezt fogalmazta meg az OSK tulajdonosa, Diószegi László is, aki szerint a Sepsinek a dobogóra is esélye lehet.
És hogy a kecske is jóllakjék és a káposzta is megmaradjon vagy minden jó, ha a vége jó úgy lenne, ha a fennmaradó három forduló után a kolozsváriak a bajnoki címet, a szentgyörgyiek pedig a bronzérmet ünnepelhetnék. A mutatott játék alapján egyelőre csak az utóbbira van nagyobb esély, de a továbbiakban azért még sok minden megtörténhet.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Folyamatban van a játékoskeret véglegesítése a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál. Égető kérdés egy befejező csatár leigazolása, jelenleg ezen dolgoznak. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!