Vereséggel tér haza Ukrajnából a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. október 14., 22:42

Az ukrán Prometey BC vendégeként lépett pályára a Sepsi-SIC csütörtökön este a női kosárlabda Európa Kupa csoportkörének első fordulójában. A házigazdák fölényes győzelmet arattak a régi formájukat nem találó háromszékiek felett.

Most nagyon nem megy a háromszékieknek Fotó: Pinti Attila

Megilletődötten kezdett a székelyföldi együttes, és mire feleszméltek, a nagy lendülettel játszó ukrán csapat a találkozó első perceiben már tizenkét pontos előnyre tett szert. A zöld-fehérek ekkor még össze tudták kapni magukat, és az első negyed végére sikerült is felzárkózniuk négy pontra (19–15).

A folytatásban azonban ismét rövidzárlat állt be Zoran Mikes tanítványainak játékába, sorozatos hibáikat pedig kihasználták a házigazdák, így ismét kétszámjegyűre duzzadt a különbség, és a szentgyörgyi lányok minden igyekezete ellenére húsz perc után is tíz egységnyi maradt a Prometey előnye (48–38).

Szünet után is akadozva indult a Sepsi-SIC támadójátéka, a távoli próbálkozásaik rendre kimaradtak, a házigazdák pedig egy 7–0-s sorozattal már behozhatatlannak tűnő előnyt dolgoztak ki, amit tartani is tudtak a harmadik negyed végéig (67–52).

A záró felvonás Fraser triplájával indult, majd a kimaradt lehetőségekkel folytatódott, míg aztán Dubrovina hárompontos dobása törte meg a hosszú csendet, innen pedig már nem volt visszaút. Lassan elfogyott a rövid kispaddal rendelkező zöld-fehérek ereje, így nem meglepő, hogy továbbra is az ukrán csapat akarata érvényesült a pályán, amelynek 86-64 arányú győzelme teljesen megérdemelt.

A Sepsi-SIC egy héten belül második nagyarányú vereségét szenvedte el, így a folytatásban Zoran Mikesnek minden tudására szükség lesz ahhoz, hogy kisegítse tanítványait a hullámvölgyből, és ismét az elvárások szintjén teljesítsenek.

Női kosárlabda Európa Kupa, B csoport, 1. forduló:

Prometey BC–Sepsi-SIC 86–64 (19–15, 29–23, 19–14, 19–12).
Játékvezetők: Kyriacos Christou (ciprusi), Lizaveta Famina (fehérorosz), Pavel Fuska (szlovák).
Prometey: Atkins 26 (6x3), Dubrovina 16 (2x3), Holmes 8 (2x3), Yurkevichus 6, Datsko. Cserék: Babic 14 (1x3), Liubinets 10, Musiienko 6 (2x3), Balaban, Dubrovska, Horobets, Ignatchenko. Edző: Viktoriia Bolshakova.
Sepsi-SIC: Baș 12 (2x3), Fraser 24 (1x3), Wallace 14 (2x3), Miljkovic 5, Pasic. Cserék: Ghizilă 4, Podar 3 (1x3), Orbán 2, Cătinean, Croitoru, Neagu. Edző: Zoran Mikes.