Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány együttese remek kezdéssel már nyolc ponttal is elhúzott a nyitónegyedben, főként Hanga Ádám és Vojvoda Dávid révén. A jobban lepattanózó ellenfélnél a 2014 óta az NBA-ben szereplő Jusuf Nurkic, valamint Dzanan Musa villogott.
A félidőben 46–45-re vezettek a magyarok, a harmadik negyedben azonban nagy fordulat következett, 17 pontra 28-cal válaszoltak a bosnyákok, így a zárószakasz 73–63-ról indult. Ebben még egyszer sikerült két pontra felzárkózni, ám a hajrában már a fizikális fölényét kihasználó ellenfél akarata érvényesült. A magyarok legjobbja Benke Szilárd lett 20 ponttal.
A folytatásban a piros-fehér-zöldek szombaton 21.30-kor találkoznak a címvédő szlovénokkal, másnap szintén 21.30-kor pedig a világbajnoki bronzérmes franciákkal.
Férfi kosárlabda, Európa-bajnokság, B csoport, 1. forduló, Köln:
Magyarország–Bosznia-Hercegovina 85–95 (23–17, 23–28, 17–28, 22–22).
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
A húsvétvasárnapi szabadtéri ételszentelés legfelemelőbb pillanatai közé tartozik a magyar és a székely himnuszok eléneklése.
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke elutasította a meghívást, hogy májusban Romániába látogasson a NATO-csúcstalálkozóra – írja a Mediafax hírügynökség.
Nagy romboló erejű robbanóanyagot és annak működésbe hozásához szükséges gyutacsokat találtak Szerbiában a Magyarországot Szerbiával összekötő gázinfrastruktúra közvetlen közelében – tájékoztatta Aleksandar Vucic szerb elnök Orbán Viktor miniszterelnököt.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!