Végig futott az eredmény után a Sepsi-SIC a spanyolok ellen

Horváth Bálint Ottó 2024. október 17., 21:31 utolsó módosítás: 2024. október 17., 21:41

Elveszítette a második mérkőzését is a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a női kosárlabda Európa Kupa csoportkörében, csütörtökön este hazai közönség előtt végig hátrányban játszva maradt alul a spanyol IDK Euskotren csapatával szemben.

Nem tudtak felzárkózni Fotó: Facebook/FIBA Europe

Az egy héttel ezelőtti első találkozójukon a sepsiszentgyörgyiek hosszabbításban kaptak ki a görög Proteasz Voulasz otthonában. A C csoport második fordulójában a Szabó Kati Sportcsarnokban fogadták ellenfelüket, mivel a Sepsi Arénában már elkezdődtek az előkészületek a tavasszal rendezendő férfi divízió I/A jégkorong-világbajnokságra.

Gyengén kezdett a Sepsi-SIC, az ellenfél hamar magához vette az irányítást, és bár az első negyed közepéig még viszonylag szoros volt az állás, a végére az Euskotren elhúzott és kilenc pontos előnyre tett szert.

A második tíz percben sem javult fel a házigazdák teljesítménye,

ezúttal viszont mind a két oldalon több volt a pontatlanság és sok támadás kimaradt, így ez a játékrész döntetlennel zárult.

Térfélcsere után hiába próbálkozott, nem tudott felzárkózni Zoran Mikes együttese, mivel a spanyolok is hatékonyak voltak támadásban, ennek köszönhetően 12 pontra nőtt a különbség.

A záró negyed sem hozott változást, a vendégcsapat magabiztosan tartotta a vezetést,

a végére pedig a biztos győzelem tudatában kissé kiengedett, így a sepsiszentgyörgyiek csökkentettek a hátrányukon.

A Sepsi-SIC elszenvedte a második vereségét, ezzel az utolsó helyen áll a csoportban, és egy hét múlva a szerb Crvena zvezda vendégeként lép pályára.