Az egy héttel ezelőtti első találkozójukon a sepsiszentgyörgyiek hosszabbításban kaptak ki a görög Proteasz Voulasz otthonában. A C csoport második fordulójában a Szabó Kati Sportcsarnokban fogadták ellenfelüket, mivel a Sepsi Arénában már elkezdődtek az előkészületek a tavasszal rendezendő férfi divízió I/A jégkorong-világbajnokságra.
Gyengén kezdett a Sepsi-SIC, az ellenfél hamar magához vette az irányítást, és bár az első negyed közepéig még viszonylag szoros volt az állás, a végére az Euskotren elhúzott és kilenc pontos előnyre tett szert.
A második tíz percben sem javult fel a házigazdák teljesítménye,
ezúttal viszont mind a két oldalon több volt a pontatlanság és sok támadás kimaradt, így ez a játékrész döntetlennel zárult.
Térfélcsere után hiába próbálkozott, nem tudott felzárkózni Zoran Mikes együttese, mivel a spanyolok is hatékonyak voltak támadásban, ennek köszönhetően 12 pontra nőtt a különbség.
A záró negyed sem hozott változást, a vendégcsapat magabiztosan tartotta a vezetést,
a végére pedig a biztos győzelem tudatában kissé kiengedett, így a sepsiszentgyörgyiek csökkentettek a hátrányukon.
A Sepsi-SIC elszenvedte a második vereségét, ezzel az utolsó helyen áll a csoportban, és egy hét múlva a szerb Crvena zvezda vendégeként lép pályára.
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Felkészülési mérkőzést játszott egymással a Sepsi OSK és a Székelyudvarhelyi FC szerdán délután. Habár az udvarhelyiek 2–1-es vereséget szenvedtek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a harmadosztályú bajnokság augusztus végi rajtja előtt.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem tükrözik az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) álláspontját Toró T. Tibornak a Tusványosról tett kijelentései – közölte kedden Tőkés László.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!