Végig futott az eredmény után a Sepsi-SIC

Székely Sport 2023. január 25., 23:23 utolsó módosítás: 2023. január 25., 23:34

Elszenvedte első vereségét a női kosárlabda Európa Kupa 2022–2023-as szezonjában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, szerdán este 15 pontos különbséggel kapott ki a francia LDLC ASVEL Féminin otthonában a nyolcaddöntős párharc első mérkőzésén.

Csak felzárkózni tudtak az ellenfélre Fotó: FIBA

A sepsiszentgyörgyi csapatot elkísérte lelkes szurkolótábora a Lyonban rendezett mérkőzésre, a Székely Légió 30 főből álló szurkolója az elejétől a végéig biztatta a kedvenceiket.

Nem indult jól az összecsapás a székelyföldiek számára, akik tehetetlenek voltak védekezésben, így egyre nagyobb hátrányba kerültek, a házigazdák 15 ponttal nyerték meg az első negyedet. Ezután hamar megkezdte a felzárkózást a Sepsi-SIC, a szünet előtt azonban a francia együttes ritmust váltott, így újra elhúzott, 17 pont volt az előnye a pihenő alatt.

A folytatásban eredményesebb volt támadásban Zoran Mikes vezetőedző csapata, ismét közelebb férkőzött, és megnyerte a harmadik negyedet, amely végén 9 pont volt a lemaradása. A végére viszont már nem maradt ereje, az LDLC ASVEL ismét meglépett, 20 pontos különbséget alakított ki, de ebből még valamennyit sikerült faragni.

A Sepsi-SIC 15 pontos hátrányból várja a párharc hazai visszavágóját, amelyet jövő héten szerdán 19 órától játszanak le a Sepsi Arénában.

Női kosárlabda Európa Kupa, nyolcaddöntő, odavágó:

LDLC ASVEL Féminin–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 91–76 (33–18, 22–20, 17–25, 19–13).

A Sepsi-SIC pontszerzői: Hristova 25 (3), Mununga 14, Jespersen 11 (2), Jones 6 (2), Cave 6, Ghizilă 6 (2), Gödri-Părău 6, Gereben 2.