Túl hamar győztesnek hitte magát, ráfázhatott volna a Sepsi-SIC

Horváth Bálint Ottó 2022. december 08., 21:14 utolsó módosítás: 2022. december 08., 21:19

Az első három negyedben esélyt sem adott a török Nesibe Aydin csapatának a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, aztán a végén mégis izgulnia kellett a győzelemért a női kosárlabda Európa Kupa E csoportjának 5. fordulójában.

Fölényesen nyerhettek volna, ehelyett megszenvedtek a végén Fotó: FIBA

A csoportkörben hibátlanul menetelő háromszéki együttes csütörtökön este hazai közönség előtt abban a tudatban lépett pályára, hogy újabb győzelem esetén bebiztosítja az első helyet.

A szoros kezdés után fokozatosan lépett el ellenfelétől a Sepsi-SIC, amely az első negyed végére 14 pontos előnyt alakított ki. A folytatásban Hristova és Ghizilă tripláival még tovább nőtt a különbség, a szünetben megnyugtató, 23 pontos volt a házigazdák előnye.

A fordulás után még erre is rá tudtak tenni egy lapáttal, egy adott pillanatban 36 ponttal is vezettek, és úgy tűnt, kiütéssel győznek.

Tetemes előnyük tudatában azonban a hazai játékosok az utolsó negyedre túlságosan kiengedek, a török csapat pedig egy 21–0-s sorozattal visszajött a meccsbe.

A Sepsi-SIC közel hat perc után tudott kosarat szerezni Hristova révén, de az utolsó percig szenvedett, a Nesibe ugyanis 4 pontra felzárkózott, aztán viszont Cave triplájával bebiztosította a győzelmet.

A Sepsi-SIC megnyerte az ötödik mérkőzését is, ezzel az utolsó forduló eredményeitől függetlenül biztosan az első helyen végez a csoportban. A sepsiszentgyörgyiek jövő héten csütörtökön 19 órától szintén hazai pályán játszanak, a másik török gárda, Bursa Uludag ellen zárják a csoportkört.