A csoportkörben hibátlanul menetelő háromszéki együttes csütörtökön este hazai közönség előtt abban a tudatban lépett pályára, hogy újabb győzelem esetén bebiztosítja az első helyet.
A szoros kezdés után fokozatosan lépett el ellenfelétől a Sepsi-SIC, amely az első negyed végére 14 pontos előnyt alakított ki. A folytatásban Hristova és Ghizilă tripláival még tovább nőtt a különbség, a szünetben megnyugtató, 23 pontos volt a házigazdák előnye.
A fordulás után még erre is rá tudtak tenni egy lapáttal, egy adott pillanatban 36 ponttal is vezettek, és úgy tűnt, kiütéssel győznek.
Tetemes előnyük tudatában azonban a hazai játékosok az utolsó negyedre túlságosan kiengedek, a török csapat pedig egy 21–0-s sorozattal visszajött a meccsbe.
A Sepsi-SIC közel hat perc után tudott kosarat szerezni Hristova révén, de az utolsó percig szenvedett, a Nesibe ugyanis 4 pontra felzárkózott, aztán viszont Cave triplájával bebiztosította a győzelmet.
A Sepsi-SIC megnyerte az ötödik mérkőzését is, ezzel az utolsó forduló eredményeitől függetlenül biztosan az első helyen végez a csoportban. A sepsiszentgyörgyiek jövő héten csütörtökön 19 órától szintén hazai pályán játszanak, a másik török gárda, Bursa Uludag ellen zárják a csoportkört.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Sokáig hiányzott a gól a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. A Konstancai Farul szerezte meg a vezetést, a ráadás negyedik percében erre válaszolt az FK Csíkszereda.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Dr. Székely-Szentmiklósi István negyvenöt éve családorvos a Szilágyságban – pályája egyszerre jelent hivatást, alkalmazkodást és közösségi elköteleződést.
Puczi Béla cigány ember nem hősként indult útnak, de hőssé vált, a magyarokat 1990 márciusában megvédő férfi tette ma is nemzet- és jövőépítő – hangoztatta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!