A több évtizedes hagyománynak örvendő csíkszeredai kosárlabda Nagy Rezső Emléktorna idei kiírásán öt lány- és öt fiúcsapat vett részt – az együtteseket a gimnázium korábbi éveiben, évtizedeiben végzett diákokból alakultak. Egy-egy csoportban zajlottak a mérkőzések, a csoporton belül pedig mindenki játszott mindenkivel. A torna helyszíne a Márton Áron- és a Segítő Mária gimnáziumok mögötti, Kós Károly utcai sportcsarnok volt.
A lányoknál az első helyre két együttes is esélyes volt, mivel 3-3 nyert mérkőzéssel zárták a tornát, de pontarányok szempontjából a nyertes a 2018–2021-es csapat zárt, a második a 2020–2022, míg a harmadik helyet az 1995–2002-es évfolyamok gárdája szerezte meg.
A fiúknál a győztes a 2007–2009-es évfolyamok csapata lett négy nyert mérkőzéssel, a második és harmadik pozícióra három együttes pályázott, mindhárman két-két győzelemmel zártak. A dobott és kapott pontok arányát nézve, végül a második helyen a 2017–2020-as évfolyamok végeztek, a dobogó alsó fokára pedig a 2003-as gárda állhatott.
Idén a csapatok önrészével, illetve a Bethlen Gábor Alapnál (BGA) nyert pályázati pénzzel sikerült emelni a torna vizuális színvonalát. „Egyedi kivitelezésű mezeket tudtunk beszerezni, amelyeket mindenki örömmel hordott, visszaemlékezve a középiskolás sportolás élményeire. Játékvezetők is segítették a torna lezajlását, több mérkőzés végső eredménye pedig hosszabbításban dőlt el, ez is mutatva a csapatok közel hasonló játékerejét” – mondták el a Székely Sport érdeklődésre a szervezők.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Hatékony támadójátékának és kiváló védekezésének köszönhetően a Csíkszeredai Sportklub szombat este háromgólos különbséggel győzte le a BJAHC csapatát a jégkorong Erste Liga elődöntőjében, és már csak egy győzelemre van a párharc megnyerésétől.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
Hetek óta a Hunyadi című sorozattól visszhangzik a sajtó, szakemberek kritizálják vagy dicsérik, nézők lelkesednek iránta vagy szidják – főleg a közösségi médiában.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!