Szenzációs hajrát produkált a Sepsi-SIC, győzelemmel térnek haza Izraelből

Sebestyén Ervin 2022. november 16., 20:57

Negyedik meccsét játszotta a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a női kosárlabda Európa Kupa csoportkörében. A Holon otthonában léptek pályára, ahol a szünetig végig hátrányban voltak, viszont az utolsó két negyedben nagyot fordítottak és 83–71-re nyertek.

Szenzációs hajrát produkált a Sepsi-SIC Fotó: Miska Brigitta

Remek formában várta a találkozót a háromszéki gárda, három játéknapot követően hibátlan mutatóval rendelkeztek. A Holonnak sem volt oka a panaszra, a második helyen álltak az összecsapást megelőzően.

A szerda esti megmérettetés az izraeli alakulat számára indult jobban, az első negyed végén 21–13-ra húztak el a szentgyörgyi alakulattal szemben. A második tíz percet követően sikerült zárkózniuk Zoran Mikes lányainak, a szünet előtt már csak 5 pontnyi különbség volt a két gárda között.

A harmadik negyed egészen pazarul sikerült a Sepsi-SIC számára, javukra fordították az állást és már 57–52-re ők vezették.

Az utolsó tíz percben már nem is engedték ki az előnyt a kezükből, sőt, feltornászták 12-re, így a végén 83–71-es győzelmet könyvelhettek el.

A Holon ellen az első megmérettetés során 76–75-re nyertek, ezúttal magabiztosabb sikert értek el és magabiztosan vezetik a csoportot négy játéknap után.

Női kosárlabda Európa Kupa, E csoport, 4. forduló:

Holon––Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 71–83 (21–13, 16–19, 15–25, 19–26)
A Sepsi-SIC pontszerzői:
Jones 5, Jespersen 18, Cave 11, Mununga 12, Hristova 14, Mititelu, Ghizilă 11, Cătinean, Kmetovska 10, Gödri-Părău 2. Vezetőedző: Zoran Mikes.

A másik mérkőzésen: Nesibe Aydin–Bursa Uludag Basketbol 74–72 (22–19, 8–12, 15–23, 29–18).