Száz pont fölé ment a Petrolul, esélytelen volt a VSK Csíkszereda

Sebestyén Ervin 2022. október 15., 20:27 utolsó módosítás: 2022. október 15., 20:51

A Petrolul Ploieşti otthonában lépett pályára a VSK Csíkszereda együttese a férfi kosárlabda Nemzeti Liga A konferenciájának 3. fordulójában., amely hiába küzdött becsülettel, tehetetlen volt a hazaiakkal szemben és 103–45-ös vereséget szenvedett. Három forduló után három pontot gyűjtöttek össze.

Becsülettel küzdött a VSK Csíkszereda, de tehetetlen volt a Petrolullal szemben Fotó: Veres Nándor

A szombat esti összecsapást bátran kezdte a Petrolul Ploieşti, az első negyed végén már 17 pontos előnyre tettek szert (28–11), ami a nagyszünetig csak továbbnőtt, 57–27-es állással mehettek pihenőre a felek. A teljes összecsapást nézve a harmadik negyed volt a leggyengébb a csíkszeredai gárda számára, mindössze négy pontot sikerült összehozniuk, amire válaszul a hazaiak 25-öt dobtak.

Az utolsó negyedre alábbhagyott a Petrolul lendülete, 21 pontot dobtak, de még így is héttel többet, mint a VSK. A végén 103–45 állt az eredményjelzőn, a győztes kiléte egy pillanatig sem volt kérdés, ennek ellenére a vendégek becsülettel küzdöttek mindvégig.

Ezzel a vereséggel jelenleg az ötödik helyen állnak, három játéknapot követően három egységet gyűjtöttek össze.