Óriási bravúrt hajtott végre a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. november 03., 22:28 utolsó módosítás: 2021. november 03., 22:29

Harmadik hazai mérkőzését is megnyerte a Sepsi-SIC a női kosárlabda Európa Kupa csoportkörében. A háromszékiek az esélyesebbnek tartott ukrán BC Prometey együttese ellen arattak kétpontos győzelmet, és ezzel karnyújtásnyira kerültek a továbbjutástól.

Fotó: Sepsi-SIC/Miska Brigitta

Nem ígért sok jót a találkozó előtt, hogy az amúgy is megfogyatkozott kerettel rendelkező zöld-fehérek sérülése miatt nem számíthattak szerb irányítójuk, Maja Miljkovic játékára sem, így Zoran Mikesnek alaposan át kellett gondolnia, hogyan készíti fel tanítványait az eddig veretlen ukrán bajnok ellen.

A mérkőzés első találatát a vendégek jegyezték, amire Fraser válaszolt, majd a szembenálló felek nagy rohanásba kezdtek, aminek következtében sok hibával tarkított játék jellemezte a küzdelmet. Ebből viszont a vendégek jöttek ki jobban, és mivel pontosabban céloztak, az első negyedet hatpontos előnnyel zárták (12-18).

A folytatásban viszont, ha nézők is lettek volna a Sepsi Arénában, olyant láthattak volna, ami csak ritkán fordul elő egy női kosárlabda meccsen, ugyanis

tíz perc alatt a két csapat összesen hatvanegy pontot dobált össze.

A Sepsi amerikai légiósa, Brianna Fraser szinte hibátlanul játszott, egymás után szórta a pontokat, és eredményes játékának köszönhetően a székelyföldi együttes fordítani tudott. Majd érkezett Pasic, akinek két triplájával már tízpontosra növelte előnyét a székelyföldi együttes. Ebből a hátrányból az ukránoknak még sikerült faragniuk, de húsz perc után a zöld-fehérek így is öt ponttal vezettek (48-43).

Szünet után már nem folytatódott a tűzijáték, mindkét oldalon nagyobb figyelmet fordítottak a védekezésre, támadásban viszont Zoran Mikes tanítványai teljesítettek jobban,

ezúttal Pasic, Wallace és Ghizilă vállalt többet, majd Fraser is ismét magára talált, így további négy ponttal duzzadt a szentgyörgyi lányok előnye (66-57).

A záró felvonás első három percében azonban ez a különbség gyorsan elolvadt, a Prometey felzárkózott két pontra, de ha ekkor már nem ment a lassan elfáradó Frasernek, megmutatta magát Wallace, akinek találataival a háromszékieknek sikerült ismét meglépni.

A véghajrá így is izgalmasan alakult, hiszen a vendégek minden erejüket összeszedve még megpróbálkoztak a fordítással, de a percek teltek, és erre már nem jutott idejük.

A Sepsi-SIC 80-78 arányú győzelmet aratott, a végén mégis elmaradt az ünneplés, hiszen az utolsó másodpercre maradt a mérkőzés legcsúnyább jelenete, amikor a vendégek sorait erősítő Holmes durván szabálytalankodott Wallace-szal szemben, aki a lefújás után is még néhány percig a padlón feküdt, így csapattársainak inkább érte kellett aggódniuk.

Sikerével a Sepsi-SIC nagyon közel került a továbbjutáshoz, ugyanis egy győzelemmel már biztosan, az eredmények alakulásának függvényében pedig akár a két hátralevő meccsét elveszítve is továbbléphet csoportjából.

Egyelőre azonban a háromszékiekre háromhetes szünet vár, az Európa Kupában legközelebb november 24-én a török Elazig Il Özel vendégeiként lépnek pályára.

Női kosárlabda Európa Kupa, B-csoport, 4. forduló:
Sepsi-SIC–BC Prometey 80–78 (12–18, 36–25, 18–14, 14–21)
Sepsi-SIC: Fraser 39, Wallace 15 (2x3), Pasic 10 (2x3), Ghizilă 8 (1x3), Orbán 2. Cserék: Podar 4 (1x3), Cătinean 2, Croitoru, Nemes, Botos. Edző: Zoran Mikes.
Prometey: Atkins 24 (3x3), Holmes 23, Datsko 7 (1x3), Dubrovina 7, Yurkevichus 3 (1x3). Cserék: Babic 8 (2x3), Liubinets 6, Musiienko, Horobets, Balaban, Dubrovska. Edző: Viktorija Bolshakova.
Játékvezetők: Petr Blahout (cseh), Mladen Lucic (montenegrói), Gilbert Hoxha (albán).