Szenegáli és francia állampolgársággal is rendelkező kosaras érkezését jelentette be szerda délután az ötszörös román bajnok és négyszeres kupagyőztes Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC. A zöld fehérek a 32 éves Oumou Touré játékjogát szerezték meg.
A 190 centiméter magas sportoló legutóbb az izraeli élvonalban érdekelt Elitzur Ramla, illetve a francia első osztályban szereplő La Roché Vendeé csapatát erősítette.
– írja az új szerzeményről a Sepsi-SIC közösségi oldala.
Touré játszott még a francia másodosztályban a Basket Club Saint Reze, a Toulouse Metropole Basket és a Leon Tregor Basket csapatában, illetve a francia élvonalban a Union Saint-Amand Porte du Hainaut és az USO Mondeville alakulatában. Megfordult továbbá Ecuadorban a Club Santa Maria Machala együttesében.
A szenegáli válogatottal 2016-ban részt vett a Rio de Janeiróban rendezett olimpia játékokon, ahol öt mérkőzésen lépett parkettre.
A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda stadionjában is először lehetett alkoholos sört vásárolni a hétvégén. Az új szabályozást örömmel fogadták a szurkolók, ugyanakkor a háromszéki arénában hosszú sorok és kifogyó készletek is nehezítették a kiszolgálást.
Eltérő visszhangot váltott ki a két székelyföldi együttes vasárnapi teljesítménye. Míg a Sepsi OSK győzelmét szinte kivétel nélkül dicsérték a román sportportálok, az FK Csíkszereda veresége után több lap is kritikusan értékelte a piros-feketék játékát.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Vendégmunkásként kezdték Magyarországon, majd hazatérve építőipari vállalkozást indítottak. Néhány év múlva azonban mindent egy lapra tettek fel: a mezőgazdaságra. A szilágyszentkirályi Módi testvérek ma már közel ezer hektárnyi területen gazdálkodnak.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!