Október végén rendezik a Sepsi SIC selejtezőjét az Euroligában

Székely Sport 2020. szeptember 18., 11:53 utolsó módosítás: 2020. szeptember 30., 20:19

A Nemzetközi Kosárlabda-szövetség (FIBA) megváltoztatta a női Euroliga 2020–2021-as szezonjának lebonyolítását. A főtáblán négyes csoportokat rendeznek, amelyek keretében úgynevezett buborékokban játsszák le a mérkőzéseket.

Archív Fotó: Gábos Albin

A FIBA Europe Board által elfogadott rendszer szerint a főtábla tizenhat csapatát négy csoportba sorsolták. A csoportkör előtt, október 28-án vagy 29-én egy helyszínen, egy mérkőzésen rendezik a selejtezőket.

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC közösségi oldalának tájékoztatása szerint

amennyiben a Sepsi SIC sikerrel veszi a spanyol Spar Girona elleni selejtezőt, a főtáblán a C csoportban szerepelhet, ahol az orosz címvédő Jekatyerinburg, az olasz Famila Schio és a lett TTT Riga lehet az ellenfele.

A négyes csoportok résztvevői ugyancsak egy helyszínen mérkőznek meg. A csoportkört kétszer egyhetes, hat mérkőzést magában foglaló rendszerben bonyolítják le. Ennek megfelelően a négyesből mindenki mindenkivel kétszer játszik. Az első torna november 29. és december 5. között, a második 2021. január 17. és 23. között kerül megrendezésre.

A csoportok első két helyezettje továbbjut a negyeddöntőbe. A harmadik helyezettek nem folytatják az Európa Kupában. A negyeddöntőket szintén oda-visszavágó rendszerben játsszák le. Ezeknek időpontja 2021. március 14. és 20. A negyeddöntők győztesei a négyesdöntőbe jutnak.