Hozta a kötelezőt, csoportgyőztes Európában a Sepsi-SIC

Zátyi Tibor 2022. december 15., 21:19

Véget értek a csoportküzdelmek a női kosárlabda Európa Kupában, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC nem borította a papírformát, csütörtökön este magabiztosan legyőzte a sereghajtó Bursát és megnyerte az E kvartettet.

Örülhetnek a háromszéki szurkolók, első helyen, tökéletes mutatókkal jutottak tovább kedvenceik Fotó: Pinti Attila

Villámrajtot vett a házigazda együttes, az első negyedet 13–0-val kezdte, és 21 pontos előnnyel fejezte be, ellenfelének mindössze öt pontot engedélyezett. A második játékrészben gyakorlatilag minden lényegi kérdés eldőlt, a Sepsi-SIC egymás után szórta a kosarakat, a szünetben már ötven pontnál járt, míg ellenfele mindössze tizenkettőnél.

A harmadik negyed elején is jól jött ki a lépés a hazaiaknak, egymás után tíz pontot szórtak, ám itt megtorpantak (60:12). Ezúttal a vendégek szerezték egymás után a kosarakat, előbb zsinróban tizenhárom, majd tizenkét ponttal felzárkóztak, így az utolsó negyed 63:37-es állásnál kezdődött.

A hazaiak pontatlansága tovább folytatódott, és kezdett szorossá válni a találkozó, hiszen a törökök egy adott pillantban tizennégy pont távolságra voltak (65:51).

Ez ébresztőleg hatott a hazaiakra is, ismét egymás után jöttek a kosarak és végül magabiztos, 92:58-as sikerrel zárt a SIC.

Győzelmével a Sepsi-SIC megtartotta tökéletes mérlegét az Európa Kupa E csoportjában, hatból hat győzelemmel az első helyen jutott tovább. A kvartettben az izraeli Holon lett a második, miután idegenben is legyőzte a Nesibe Aydin együttesét.

Női kosárlabda Európa Kupa, E csoport, 6. forduló
Sepsi-SIC–Bursa 92:58 (26:5, 24:7, 13:25, 29:21)
A hazaiak pontszerzői: Cave 24, Mununga 19, Jones 16, Hristova 8, Ghizilă 6, Jespersen 5, Mitielu 4, Gödri-Părău 4, Mikes 3, Pop 3. Játszott még: Cătinean és Toma. Vezetőedző: Zoran Mikes.
Nesibe Aydin–Holon 67:72

A csoport végeredménye: 1. Sepsi-SIC 6 pont, 2. Holon 10, 3. Nesibe Aydin 8, 4. Bursa 6.