Hosszabbításban maradt alul Konstancán a Sirius KK

Horváth Bálint Ottó 2021. november 06., 20:19 utolsó módosítás: 2021. november 06., 20:23

Hiába vezetett a találkozó nagy részében a Marosvásárhelyi Sirius KK, elveszítette a Konstancai Phoenix elleni szombati kiszállását a női kosárlabda Nemzeti Liga 6. fordulójában.

Fotó: Haáz Vince

Első nehezebb idegenbeli mérkőzésére készült a marosvásárhelyi csapat, amely eddig csak a gyenge játékerőt képviselő Triumf Botoșani vendégeként játszott.

Konstancán megnyerte az első három negyedet a Sirus KK, amely kilenc pontos előnyt alakított ki annak ellenére, hogy nem működött megfelelően a támadójátéka. Az utolsó játékrészre viszont a védekezése teljesen szétesett, a tengerpartiak pedig fordítottak, és a rendes játékidőben nyerhettek volna, a vendégek azonban hosszabbításra mentették a párharcot. Ebben a periódusban is vezetett a Sirius KK, de nem tudta megtartani minimális előnyét, az utolsó percben már csak a Phoenix volt eredményes, és eldöntötte a mérkőzést.

A marosvásárhelyiektől két amerikai légiós, Sherrill és Griffin vitte a hátán a teljes csapatot, akik a pontok több mint háromnegyedét szerezték.

A Sirius KK egymás után a második vereségét könyvelte el, miután az előző játéknapon az esélyesebb Szatmárnémeti VSK-tól kapott ki.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 6. forduló:
Konstancai Phoenix–Marosvásárhelyi Sirius KK 62–58 (11–13, 9–14, 8–10, 24–15, 10–6).
A vásárhelyiek pontszerzői: Sherrill 24, Griffin 23, Chiș 3, Czimbalmos 2, Allen 2, Badi 2, Feiseș 2. Játszott még: Lipovan, Sólyom.