Alexandru Dedu, a román szövetség elnöke elmondta, hogy december 20-ig szóló szerződést írtak alá a szakemberrel.
Örömét fejezte ki, hogy kész felkészülési tervvel vághatnak neki a márciusi olimpiai selejtezőtornának, és reményét fejezte ki, hogy
Vasile hosszabb távon, a 2024-es párizsi olimpiáig folytathatja munkáját, ehhez azonban jó eredményeket várnak a szakmai stábtól.
Adrian Vasile megtisztelőnek tartja a kinevezését, és reményét fejezte ki, hogy sikerül teljesíteniük az első célkitűzést, a koronavírus-járvány miatt idén tavaszra halasztott tokiói olimpiára való kijutást.
Január 12-én döntött úgy a román szövetség, hogy nem hosszabbítja meg Bogdan Burcea szövetségi kapitányi szerződését, akinek vezetésével a válogatott a decemberi, dániai Európa-bajnokságon csak a 12. helyen végzett. Március 19–21. között a románok Montenegróban játszanak olimpiai selejtezőtornát, amelyen a házigazdák mellett Norvégia és Kazahsztán lesz az ellenfelük. Az első két helyezett jut ki az olimpiára.
Adrian Vasile kilenc évig játszott a Bukaresti Steaua csapatában, visszavonulása után 2014 és 2019 októbere között a Bukaresti CSM másodedzője volt, majd vezetőedzővé nevezték ki. A klubedzői és szövetségi kapitányi feladatokat párhuzamosan végzi. A válogatottnál a segítője a norvég Bent Dahl lesz, aki tavaly nyártól október közepéig a Siófok KC vezetőedzője volt.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
Egy rendőr megsérült csütörtökön, amikor egy verekedéshez riasztották a Maros megyei Felsőrépa községben; az incidens során a rendőr kénytelen volt használni a fegyverét, és az agresszort lábon lőtte.
Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!