Az 51 éves izraeli szakvezető eddig csak hazájában tevékenykedett, a román válogatott kispadján a bosnyák–román kettős állampolgárságú Dragan Petricevicet váltja. A volt tréner vezetésével Románia az elsőselejtező legelején négy győzelemmel megelőzte Luxemburgot és Albániát, a második fordulóban azonban csak a harmadik helyen végzett Portugália és Bulgária mögött, amelyektől mind a négy összecsapáson vereséget szenvedett, és mindössze Ciprust tudta kétszer legyőzni.
Michael Gorka szakmai stábjában helyet kapott a Marosvásárhelyi VSK másodedzője, Vlad Pora, aki segédedzőként segíti a munkát a felnőtt férfi román válogatottnál. A játékosként szülővárosa, Marosvásárhely mellett Temesváron, Medgyesen és Csíkszeredában is szereplő Vlad Pora az általa létrehozott és az országos bajnokságokban sikereket elért Gladius ifjúsági magánklub (ami jelenleg Gladius-Lucky Dragons néven szerepel) edzőjeként is dolgozik.
Az új szakvezetésnek kevés idő áll a rendelkezésére, hogy felkészítsék a román válogatottat, amely július 19. és augusztus 2. között újra Albániával, valamint a főesélyesnek számító Szlovákiával találkozik az előselejtező utolsó szakaszában. Az oda-visszavágó rendszerben zajló mérkőzések után a csoportból csak az első helyezett jut tovább és küzdhet az Európa-bajnoki részvételért.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!