Nem bírt görög ellenfelével, távol a továbbjutástól a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2022. október 12., 11:55

Bal lábbal kezdte a női kosárlabda Euroliga-selejtezőjét a Sepsi-SIC, amely a belgrádi kvalifikációs tornán a görög Olimpiakosz Pireusz együttesétől szenvedett nagyarányú vereséget, és bár szerdán este a háromszékiek még javíthatnak a Crvena zvezda ellen, a továbbjutáshoz már csodára lenne szükségük.

Nehéz helyzetbe került a Sepsi-SIC, távolinak tűnik a továbbjutás Fotó: Miska Brigitta

A Jespersen–Cave–Hristova–Jones–Mununga kezdő ötössel pályára lépő zöld-fehérek szerezték a találkozó első találatát, de előnyüket alig két percig tudták tartani, az Olimpiakosz hamar fordítani tudott, amire Jespersen még válaszolt, viszont ez túl kevésnek bizonyult, a pontosabban célzó görögök az első tíz perc végére ötpontos előnyre tettek szert (20–15).

A folytatásban kiegyensúlyozott küzdelmet láthatott a kedvenceiket Belgrádba is elkísérő Székely Légió maroknyi csoportja, akik kitartóan bíztatták is a szentgyörgyi lányokat, de ez sem volt elég, Zoran Mikes tanítványainak támadójátékát bosszantó hibák sorozata tarkította, így ellenfelük újabb három pontot tudott hozzátenni a korábbi különbséghez (39–31), azonban ekkor még ez sem tűnt behozhatatlannak.

Szünet után viszont még kapkodóbbá vált a háromszékiek játéka, több mint öt percig képtelenek voltak betalálni a gyűrűbe, ami ezen a szinten nem maradhat büntetlenül.

Az ellenfél pedig könyörtelenül ki is használta a lehetőséget, és a nagyot alakító Gustfason vezetésével lényegében el is döntötték a mérkőzés sorsát (58–39).

A záró felvonásban már a görögök is visszavettek a ritmusból, tartalékolva erejüket a folytatásra, így a zöld-fehéreknek ugyan sikerült az utolsó tíz percet döntetlenre hozni, a vége azonban így is súlyos vereség lett,

a különbség pedig tükrözi a pályán történteket, az Olimpiakosz nyilvánvalóan egy erősebb csapat képét mutatta.

A Sepsi-SIC számára a selejtezőtorna folytatódik, szerdán 22 órakor a házigazda Crvena zvezda ellen játszanak újabb mérkőzést, de a továbbjutásra már aligha maradt esélyük.

Női kosárlabda Euroliga-selejtező, 1. forduló:
Olimpiakosz–Sepsi-SIC 73–54 (20–15, 19–16, 19–8, 15–15).
Olimpiakosz: Gustafson 31, Spyridopoulou 7 (1x3), Nikolopoulou 7, Stamolamprou 6, Strautmane 4. Cserék: Ayuso 7 (1x3), Shook 6, Stamati 3 (1x3), Diela 2, Syrra, Vamvaka. Edző: Niklas Athanasios.
Sepsi-SIC: Jespersen 18 (1x3), Cave 14, Hristova 7 (1x3), Jones 5, Mununga 2. Cserék: Ghizilă 6 (1x3), Kmetovska 2, Mititelu, Cătinean, Gödri-Părău, Pop, Toma. Edző: Zoran Mikes.
Játékvezetők: Ventsislav Velikov (bolgrár), Tóth Cecília (magyar), Marek Kukulecik (szlovák).