Nagy hátrányt dolgozott le a Sepsi-SIC, a hosszabbítás döntött

Józsa Csongor 2024. október 10., 22:38

Finoman fogalmazva sem indította jól a mérkőzést a háromszéki együttes Görögországban a női kosárlabda Európa Kupában. A találkozó második felében aztán összekapták magukat a csajok.

Nagy hullámvasút volt ez a meccs a Sepsi-SIC számára Fotó: Fiba Europe

Csütörtökön este játszotta első hivatalos találkozóját a 2024–2025-ös idényben a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC női kosárlabda csapata. Ez rögtön egy nemzetközi meccs volt, a második számú kiírásban, az Európa Kupában idegenben, a görög Proterasz Voulasz otthonában.

Az elejét nagyon elkapta a hazai gárda, 16–4-re elhúzott, zsinórban hat ponttal zárkózott a háromszéki együttes, az első negyed végére mégsem sikerült közelebb kerülniük, kilenccel vezetett a házigazda.

A második felvonás elején már jobban zárt a Zoran Mikes által irányított együttes védelme, Robinson és Mérész vezetésével ismét feljöttek négy pontra (32–28), de a nagyszünetig jött a visszaesés, ezt a negyedet is megnyerte a Voulasz, 44–32 állt az eredményjelzőn.

A harmadik harmadban 49–35 után kapta el a fonalat a Sepsi-SIC, Gereben termelte a pontokat, szinte minden támadásukat kosárral fejezték be, így majdnem ledolgozták a hátrányt, csak egy pont volt a különbség (57–56).

Ghiță két pontosával a záró negyed elején először vezetett a zöld-fehér együttes ezen a meccsen. A görögök egyszerűen képtelenek voltak betalálni a gyűrűbe, de a vendégek erejéből is sokat kivett a felzárkózás.

Sok volt az eladott labda, a technikai hiba mindkét részről, a dudaszókor 67–67 volt az állás.

Az ötperces hosszabbításban a Voulasz néggyel elhúzott, ezt pedig a legvégéig tartani tudta, így vereséggel indított a Sepsi-SIC.

Női kosárlabda, Európa Kupa, C csoport, 1. forduló.

Proteasz Voulasz–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 77–71 (25–16, 19–16, 13–24, 10–11, 10–4).
A vendégek pontszerzői: Taya Robinson 18, Ciera Johnson 15, Mérész Beatrix és Gereben Lívia 14-14, Carla Popescu 6, Alexandra Ghiță 4.