Megszórta a belgákat a Sepsi-SIC, kényelmes előnyben a visszavágóra

Székely Sport 2023. január 05., 23:34 utolsó módosítás: 2023. január 05., 23:38

Nem volt kérdés, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC magabiztosan nyerte meg a belga Basket Namur Capitale elleni vendégjátékát a női kosárlabda Európa Kupa rájátszásának első fordulójában, és 19 pontos előnyből várja a hazai visszavágót.

Esélyt sem adott a házigazdának a sepsiszentgyörgyi csapat Fotó: FIBA

A legjobb tizenhat közé jutásért zajló párharc csütörtök esti első mérkőzésén mindössze az első percekben alakult szorosan az eredmény. Ekkor még a házigazdák vezettek, a Sepsi-SIC azonban hamar fordított, és az első negyed végére az eredményes támadójátékának köszönhetően elhúzott. A második tíz percben állandósult a tíz pont körüli különbség a két csapat között, majd a szünet előtt a vendégek ritmust váltottak, így tartották a magabiztos vezetésüket.

A folytatásban is a Sepsi-SIC uralta a játékot, esélyt sem adott a belga riválisnak, és bár már nem volt annyira pontos támadásban, de ennek ellenére tovább növelte az előnyét. Aztán az utolsó játékrészben a sepsiszentgyörgyiek újra megrázták magukat, 24 ponttal is vezettek, ebből 19 maradt a végére, így kényelmes előnyben várják a jövő héten csütörtökön 19 órától rendezendő hazai visszavágót.

Női kosárlabda, Európa Kupa, rájátszás, 1. forduló, odavágó:

Basket Namur Capitale–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 74–93 (22–31, 21–24, 12–17, 19–21).

A Sepsi-SIC pontszerzői: Cave 29 (1), Hristova 21 (2), Mununga 15, Jones 12 (1), Jespersen 12 (1), Gereben 2, Gödri-Părău 2. Játszott még: Ghizilă.