Az idei kiírásban összesen 48 együttes indul, amelyek közül 40 volt érdekelt az alapszakasz csütörtöki sorsolásán. Hozzájuk csatlakozik majd a selejtezőmérkőzéseket követően további öt klub, valamint az Euroliga selejtezőjének három vesztes csapata.
A Sepsi-SIC közvetlenül a főtáblán szerepel, az első kalapból húzták ki és a C csoportba került. Ebben a négyesben a szerb Crvena zvezda, a spanyol IDK Euskotren és a görög Proteas Voulas ellen játszanak majd a továbbjutásért. Az oda-visszavágó rendszerben zajló csoportkör küzdelmei októberben kezdődnek.
A sepsiszentgyörgyiek az előző szezonban a legrangosabb nemzetközi klubsorozatban, az Euroligában próbáltak szerencsét, ahol tisztesen helytálltak és győzelmeket is szereztek. Az Európa Kupában utoljára a 2022–2023-as kiírásban szerepeltek, amikor a nyolcaddöntőig jutottak, ahol a későbbi győztes, a francia LDLC ASVEL Féminin búcsúztatta őket.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda stadionjában is először lehetett alkoholos sört vásárolni a hétvégén. Az új szabályozást örömmel fogadták a szurkolók, ugyanakkor a háromszéki arénában hosszú sorok és kifogyó készletek is nehezítették a kiszolgálást.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!