A lebonyolítás megegyezik az előző idényben bevezetett rendszerrel, a 18 csapatos mezőnyt két konferenciára osztották. Mindkét konferencia-csoportban kilenc-kilenc együttes szerepel, az első körben 18 forduló keretében (minden fordulóban egy csapat szabadnapos lesz) oda-visszavágókat rendeznek.
Az előző bajnokságot a 11. helyen befejező Marosvásárhelyi VSK a B jelű konferenciába kapott besorolást, ahol a Nagyváradi VSK, a Nagyszebeni CSU, a SCM U Craiova, az FC Argeș Pitești, a Konstancai CSM, a CSM Ploiești, a CSM Focșani és az újonc CS Vâlcea 1924 lesznek az ellenfelei.
Az A konferenciában a címvédő Kolozsvári U-BT, a Bukaresti Rapid, a CSO Voluntari, a Temesvári CSM, a Bukaresti Dinamo, a CSM Târgu Jiu, a Galaci CSM, a Bukaresti Laguna és az újonc Brassói Corona található.
A marosvásárhelyi együttes idegenben kezdi a bajnokságot, a szeptember 23-ai nyitófordulóban a Konstancai CSM otthonában lép pályára.
A második játéknapon szabadnapos lesz a VSK, így az első hazai bajnoki mérkőzését a harmadik fordulóban az október 11-ei hétvégén játssza, amikor a CSM Ploiești-et fogadja.
Az alapszakasz január 20-áig tart, ezt követően két értékcsoportban folytatódik a bajnokság, a két konferencia első öt helyezettje az 1–10., az utolsó négy a 11–18. helyekért játszanak. Erre a második szakaszra a csapatok magukkal viszik az első körben elért egymás elleni eredményeiket, és csak a másik konferenciából érkező ellenfelekkel találkoznak oda-vissza, így további tíz, illetve nyolc forduló vár a mezőnyre.
A felsőházi rájátszásba az első nyolc helyezett jut be, a 9. és 10. helyen végzett csapatok számára befejeződik a bajnokság, míg a 11–18. helyezettek az alsóházban játszanak.
A rájátszás felsőházában és alsóházában is három nyert mérkőzésig tartanak a párharcok a végső helyezésekért, kivételt képez a döntő, ahol négy győzelmet kell szerezni a bajnoki cím elhódításáért.
A szövetség megjegyezte, hogy mivel a 2024–2025-ös szezontól 16 csapatos lesz a bajnokság, a következő kiírásban négy gárda esik ki és kettő jut fel a másodosztályból.
Lényeges megjegyezni, hogy a szeptemberben rajtoló élvonalban a csapatoknál a mérkőzések teljes ideje alatt legalább két romániai játékosnak (kortól függetlenül) folyamatosan a pályán kell lennie, valamint a bő keretben legfeljebb hét idegenlégiós szerepelhet.
A hazai férfi kosárlabdaszezon a Román Kupával kezdődik, amelynek lebonyolítási rendszere szintén megegyezik a tavalyival. Az első körben szeptember 15. és 17. között csoportmérkőzéseket rendeznek, az élvonalban részt vevő 18 együttest hat, egyenként három csapatból álló csoportba osztják, ahol mindenki játszik mindenkivel. Minden csoport győztese, valamint a két legjobb második helyezett kvalifikálja magát a nyolcas döntő tornára, amelyet jövő év február 13. és 17. között rendeznek meg.
Gyergyószentmiklóson, Csíkszeredában és Brassóban is lesznek jégkorongmérkőzések az ünnepek alatt, a találkozóknak dupla szorzójuk van, az Erste Liga mellett beszámítanak a román bajnokságba is.
Lejátszották az utolsó mérkőzéseket ebben az évben a labdarúgó Szuperligában, a csapatok rövid téli szünetre vonultak. A szoros élmezőnyben a címvédő FCSB utolérte a listavezető Kolozsvári U-t, míg a Sepsi OSK kiszorult a legjobb hatból.
Karácsony napján nagyon sokan siettek a maroshévízi robbanás miatt bajbajutottak megsegítésére. Három lépcsőházban kell helyreállítani a nyílászárókat.
Január elsején a román kormány összesen 33, a magyar és a bolgár határon található határátkelőhelyet zár be a schengeni övezeti csatlakozásnak köszönhetően, és további két vízi határátkelő is ellenőrzés nélkül átjárhatóvá válik.
Súlyos közúti baleset történt karácsony másodnapján Suceava megyében, a tragédia során hárman életüket vesztették. Egy egész család bennégett az egyik autóban.
A Marosvásárhelyi Állatkertben pedig karácsony előtt megszületett egy kis pettyes szarvas.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!