A sepsiszentgyörgyi kosárlabdacsapat október végén a törökországi Izmitben alulmaradt a katalán Spar Gironával szemben a legrangosabb versenysorozat, az Euroliga selejtezőjében, így nem jutott fel a főtáblára, helyette azonban zsinórban a negyedik alkalommal indul el az Európa Kupában.
Az már korábban kiderült, hogy a Sepsi-SIC a G jelű négyesbe kapott besorolást, ahol ellenfelei a francia ESB Villeneuve-d'Ascq, a spanyol bajnokságban érdekelt Cadi la Seu, illetve a belga Basket Namur Capitale és a luxemburgi BBC Grengewald Hueschtert közötti selejtező győztese lesz – ezt a párharcot december 16-én vagy 17-én játsszák le.
A Sepsi-SIC tájékoztatása szerint
a buborékrendszerben zajló csoportkör mérkőzéseit január 19. és 22. között rendezik, és a klub megpályázta a torna megszervezését, a házigazda kilétéről később dönt a nemzetközi szövetség.
A csoportban a csapatok csak egyszer játszanak egymással, majd az első két helyezett továbbjut a legjobb 16 közé. Ezután március 16. és 18. között ismét zártkörű tornát szerveznek, ekkor a nyolcaddöntős és a negyeddöntős párharcokat rendezik, amelyek szintén egy mérkőzésen dőlnek el. Az innen továbbjutó együttesek már a négyes döntőbe kerülnek, amelyre április 9. és 11. között kerül sor.
Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.
A székelyföldiek már előzetesen elérték, hogy jövőben a legjobbak között szerepeljenek a labdarúgó Szuperligában. Megvan a második együttes kiléte is, aki a legjobbak között kezdheti az új idényt.
Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Letépte a magyar nemzeti színű szalagot a nándorfehérvári diadal emlékművéről, és helyére román trikolórt idéző pántlikát kötött egy belgrádi román férfi, aki szerint „mindenhol ellopják a történelmünket a magyarok”.
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!