
Jobb formában várta az összecsapást a háromszéki csapat, amely a szezon elején három győzelmet és egy vereséget összesített, miközben a házigazda marosvásárhelyiek – akiknek keretéből különböző okok miatt több játékos kiesett – mindössze egy nyert, és négy vesztes meccsel rendelkeztek.

Szoros csatát hozott a mérkőzés első negyede, a vendégek kisebb lépéselőnyben voltak, de a végére a hazaiak kiegyenlítettek. Az amerikai Garrett pontjaival ráadásul a vezetést is átvették, de csak rövid időre, Ines Corda három triplájával ugyanis a kézdivásárhelyiek hamar fordítottak, és a szünetig 11 pontos előnyt dolgoztak ki.

A folytatásban a Sirius nem tudott közelebb férkőzni, a KSE játékosai továbbra is eredményesebbek voltak, Hawks és Biszak kosaraival tovább nőtt a különbség. Az utolsó negyedet 10–4-es sorozattal kezdték a házigazdák, akinél Lipovan és Horobec jeleskedett, de a háromszékieknek gyorsan volt válaszuk erre, ismét Corda volt elemében, így végül fölényesen nyertek.

„Nagyon nehéz mérkőzésünk volt. Az az érzésem, hogy nem 5, hanem 6 játékos ellen kellett játszanunk a pályán. A bírók ellenszenvesen, ellenünk fújtak, főleg a harmadik negyedben. Szerencsére ebben a helyzetben a lányoknak nagyon jól mentek a három pontos dobások, amelyekkel sikerült a magunk javára fordítani az eredményt. Nagyot küzdöttünk és megérdemelten nyertünk, a következő mérkőzésre is motiváltan készülünk” – nyilatkozta Farkas Alpár, a KSE másodedzője.

Negyedik sikerének köszönhetően a KSE tartja az előkelő harmadik helyét, míg a Sirius egyre lejjebb csúszik, jelenleg csak a nyolcadik a táblázaton.

A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!